به گزارش افکارنیوز، روزنامه خراسان نوشت: جوانی که با جعل عنوان توانسته بود اطلاعات حساب بانکی یک کارمند را به دست آورد از طریق اینترنت به حساب بانکی طعمه خود دستبرد زد.

رئیس پلیس فتای خراسان رضوی با بیان این مطلب به خراسان گفت: چند روز قبل خانم کارمندی به پلیس فتا مراجعه کرد و ضمن تسلیم شکوائیه ای گفت: فرد یا افراد ناشناسی از طریق اینترنت به حساب بانکی ام دستبرد زده و وجوه آن را به سرقت برده اند، سرهنگ محسن عرفانی افزود: این زن که مورد پرسش کارآگاهان برای یافتن سرنخی از ماجرا قرار گرفته بود در اظهاراتش عنوان کرد: چند روز قبل فردی با تلفن همراهم تماس گرفت و با معرفی خود به عنوان پی گیری کننده پرونده های سرقت به من گفت: حساب بانکی شما مورد دستبرد قرار گرفته است و ما برای پی گیری نیازمند اطلاعات بیشتر هستیم.

من هم که دست و پای خودم را گم کرده بودم، همه اطلاعات حساب بانکی ام را در اختیارش گذاشتم.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با به دست آمدن این سرنخ، بلافاصله گروهی از کارآگاهان زبده پلیس فتا، عملیات شناسایی این فرد را در فضای مجازی آغاز کردند و با استعلام از مراکز ذی ربط و همچنین یکسری فعالیت های پلیسی موفق شدند متهم را در یزد شناسایی و دستگیر کنند.

سرهنگ عرفاني خاطرنشان کرد: اين متهم که به پليس فتا هدايت شده بود در مراحل بازجويي، اتهام خود را پذيرفت و پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شد. رئيس پليس فتاي خراسان رضوي در اين باره به شهروندان هشدار داد: تحت هيچ شرايطي اطلاعات حساب بانکي خود را تلفني در اختيار افراد ناشناس قرار ندهند و در پي هرگونه تماس مشکوک ابتدا از درستي موضوع اطلاع حاصل کنند و پس از آن نيز با مراکز پليس و يا بانک مربوطه تماس بگيرند.