ایازی در حاشیه بازدید استادان زبان وادبیات فارسی ۵۰ کشور جهان از برج میلاد در مصاحبه با خبرنگار ما افزود : با توجه به وسعت و بخش های مختلف این مجموعه ، رویدادهای فرهنگی کشورهای اسلامی و فارسی زبان می تواند در این مجموعه برگزار شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر، وی گفت: در این مجموعه که در اراضی عباس اباد در زمینی به وسعت ۵۴۰ هکتار در دست ساخت است ۱۱ باغ موزه شامل موضوعات مختلف فرهنگی و اجتماعی ایجاد خواهد شد که باغ موزه های دفاع مقدس، کتاب، هنر، تهران و سرای قران از جمله آنهاست.

ایازی همچنین با اشاره به افتتاح کتابخانه دیجیتال علوم انسانی افزود: حدود دو هزار نفر از استادان دانشگاهها عضو این کتابخانه هستند و استادان فارسی زبان کشورهای دیگر هم می توانند عضو این کتابخانه شوند.

معاون شهردار تهران پیش بینی کرد ظرفیت این کتابخانه به بیش از یک میلیون جلد کتاب افزایش یابد و گفت: هم اکنون ۵۵ هزار جلد کتاب به زبان انگلیسی در این کتابخانه موجود و قرار است تا پایان سال صد هزار جلد کتاب به زبان فارسی و ۳۵ هزار جلد کتاب به زبان عربی در ان گنجانده شود.

ایازی افزود: این کتابخانه ظرفیتی برای استادان علوم انسانی فراهم می کند تا در کوتاه ترین زمان و با حداقل هزینه به منابع علوم انسانی به این سه زبان دسترسی یابند.

وی همچنین در مراسم بازدید استادان زبان و ادبیات فارسی کشورهای خارجی از برج میلاد با اشاره به رویکرد شهرداری تهران به تبدیل این سازمان از نهاد خدماتی به نهاد فرهنگی اجتماعی گفت: به منظور دستیابی به این مهم چشم اندازی با ۱۴ رویکرد برای شهر تهران پیش بینی شده که هم اکنون در دست اجراست.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران افزود : هم اکنون بیش از ۵ میلیون متر مربع فضای فرهنگی در شهر تهران در دست ساخت است و هزار و ۸۵۰ مجموعه فرهنگی اجتماعی در ۳۷۴ محله تهران ساماندهی شده اند که این اقدامات به تقویت هویت ملی و شهری کمک می کند.