به گزارش افکارنیوز ، خبرگزاری فارس در اعتراض به پایان نیمه کاره جشنواره تابستانی کیش نوشت: سیزدهمین جشنواره تابستانی کیش باوجود برنامهریزیهایی که در ماه مبارک رمضان از طرف منطقه آزاد در نظرگرفته شده بود تا برای مناسبسازی آن با این ایام مبارک انجام شود، ۴۳ روز زودتر از زمان یادشده به کار خود پایان داد.
پیش از این ابطحی مدیر اجرایی جشنواره تابستانی کیش گفته بود: در مدت ماه مبارک رمضان و در ۱۰ شب نخست آن، برنامه‌هایی متناسب با حال و هوای رمضان به نام " جشن رمضان " خواهیم داشت.
همچنین حسن علیدادی امام جمعه کیش نیز، با ادامه جشنواره در ماه رمضان مخالفتی نکرده بود و تنها تأکید بر این موضوع داشت برنامه‌ها و مراسمات به گونه‌ایی تنظیم شود که مردم به سحری خود برسند و استراحت داشته باشند.
اما با این وجود این مباحث، در شب قبل از ماه رمضان و در ۲۹ شعبان مصادف با سه‌شنبه ۱۹ مردادماه‌جاری این جشنواره در عین ناباوری و برای نخستین بار در عمر ۱۳ ساله خود ناتمام به کار خود پایان داد.
در پی این امر بسیاری از بازاریان، صنوف مختلف، تورها و … ناراحتی خود را ابراز داشته و ابراز می‌کنند این عمل بسیاری از برنامه‌ریزی‌های آنان را برهم زده است.
در تبلیغات انجام شده، نوید ادامه این جشنواره تا دوم مهرماه جاری اعلام شده بود و گردشگران هم برای قرعه‌کشی‌های شبانه خودرو و سایر مزایا و امکانات برنامه‌ریزی کرده و براساس اینگونه مواردی سفر تابستانی خود را کیش انتخاب کرده‌اند، مسافرانی که اکنون با شنیدن پایان جشنواره دچار شکی سئوال‌برانگیز شده‌اند.
در پی پایان یافتن جشنواره تابستانی کیش، در روزهای اخیر جامعه بازاریان کیش نیز طی اطلاعیه‌ای خطاب به بازاریان این جزیره که در بخشی از آن اینگونه آمده است:
اعلام پایان یافتن جشنواره در زمان غیر هماهنگ شده و زودتر از زمان تعیین شده(۴ تیر الی ۲ مهرماه) و لغو برنامه‌های جنگ شبانه و به منظور جلوگیری از سلب اعتماد مسافران از اهدا کارت‌های قرعه‌کشی جشنواره به آنان خودداری و برای جبران بخشی از این نقیصه، از مسافران در میهمانی خدا(سفره افطار) و اهدای جوائز ارزنده در بازارها پذیرایی و دلجویی کنید "، خواهان کم کردن نارضایتی و جلب اعتماد مجدد مسافران به بازار کیش شده است چراکه عمده مسافران بازار را پس از سازمان منطقه آزاد متولی برگزاری جشنواره می‌دانند.
بنا به گزارش فارس در کیش از این اختتامیه زود هنگام و سئوال برانگیز مسافران اعتراض‌هایی شدیدی را دارند.
برخی این کار را یک نوع کلاهبرداری عنوان و ادعای خسارت دارند، چراکه اغلب مسافران با هدف شرکت در قرعه‌کشی، جنگ، کنسرت‌های شبانه، برنامه‌ریزی و …، هزینه سفر به کیش را متقبل شده‌اند.
یکی از مسافران که با خانواده خود به قصد شرکت در مراسم و امکانات و مزایای جشنواره سیزدهم شرکت کرده به خبرنگار فارس گفت: این مکان گرم را برای تفریحات شبانه انتخاب کردم و گرنه به شمال می‌رفتم.
وی ادامه داد: مسئولان باید اعلام می‌کردند که این جشنواره پیش از ماه رمضان تمام می‌شود تا برنامه سفرم را به گونه دیگری طرح‌ریزی می‌کردم.
یادآور می‌شود در پی اظهار نظر برخی از رسانه‌های ناآگاه، وضعیت عمومی کیش در روزهای اخیر و اتصال برخی از اخبار و ذکر وضعیت‌های نادرست که به نظر ساکنان نوعی سم‌پاشی محسوب می‌شود، فضای این جزیره از لحاظ شرعی و فضا نامناسب ذکر شده که به نظر ساکنان و برخی از دست‌اندکاران عدم ادامه جشنواره به دلیل این چنین فشارهایی نیز بوده است.
همچنین برخی از بازاریان نیز بر این عقیده‌اند که زمانی که از ابتدای سال در راستای جذب گردشگران داخلی و خارجی برنامه‌ریزی‌ها انجام شده و دولت و بخش خصوصی در این امر هزینه‌هایی را کرده‌اند، نباید در زمانی که می‌توان استفاده و برداشت بهینه از نتیجه سرمایه‌گذاری‌ها داشت، با ناهماهنگی و سم‌پاشی مغرضانه بعضی از رسانه‌ها همه چیز را به هم زد.
راستی در این میان چه کسی جوابگوست؟