به گزارش افکارنیوزبه نقل از مشرق، عادت کردن به یک کار به مرور زمان ایجاد می شود و البته گاهی اوقات ممکن است که این عادت ها به ضرر شما باشند از همین رو باید هرچه سریع ترآن ها را ترک کنید.

مسواک زدن

مسواک زدن یکی از مهمترین کارهایی است که باید در طول یک شبانه روز انجام داد اما در مورد آن باید به نکات خاصی نیز توجه داشته باشید. بسیاری از افراد هستند که بلافاصله بعد از تمام شدن غذا شروع به مسواک زدن می کنند. این دقیقا همان عادت اشتباهی است که باعثمی شود تا مینای دندان ها آسیب ببیند. مسواک زدن بعد از هر وعده غذایی کار درستی است اما باید حداقل ۱ ساعت به دندان ها فرصت داد و سپس آن ها را تمیز کرد.

فاصله زیاد بین وعده ها

این مورد ممکن است در بسیاری از خانه ها وجود داشته باشد که زمان میان وعده ها بسیار زیاد است. محققان به این نتیجه رسیده اند که در صورت افزایش فاصله میان هر وعده غذایی میزان تمایل شما برای خوردن تنقلات ناسالم افزایش پیدا میکند همچنین دستگاه گوارش شما نیز نمی تواند خودش را با این وضع وفق دهد. دانشمندان اعتقاد دارند فاصله میان صبحانه تا شام باید حداکثر ۱۲ ساعت باشد. برای مثال اگر شما ۸ صبح صبحانه خورده اید بهتر است تا در ساعت ۸ شب نیز شام میل کنید.

استفاده از موبایل قبل خواب

این روزها تکنولوژی به قدری پیشرفت کرده است که نمی توان از آن دور شد اما باید توجه داشته باشید که باید راهی برای دور شدن از آن پیدا کرد. بسیاری هستند که قبل از خوابیدن در حال بازی با تلفن همراه اند. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که کار با تلفن همراه قبل از خوابیدن می تواند مشکلات زیادی را برای خواب شما ایجاد کند و همچنین مغز نمی تواند استرس های روزانه را در هنگام خواب از بدن شما خارج کند.

تلافی خواب در آخر هفته

کار کردن در طول هفته باعث می شود تا خستگی در بدن شما باقی بماند و احساس خواهید کرد که دچار مشکلات کمبود خواب شده اید برای همین آخر هفته ها را به جبران کل هفته زیاد می خوابید. این کار شاید به نظر خوب باشد اما باعث می شود تا زمان بندی سیستم بدن شما بهم بریزد و دچار اختلالاتی در خواب شوید. از همین رو حتی ممکن است هفته بعد به خستگی شما افزوده نیز بشود.