به گزارش افکارنیوزبه نقل از مهر، حسین پلارک افزود: ضریح جدید امام حسین(ع) قرار بود امروز و فردا در میدان امام حسین تهران مستقر شود اما به دلیل استقبال بی حد مشتاقان در حرم مطهر امام خمینی(ره) باقی می ماند.

وی ضمن عذرخواهی از مردم تهران که به میدان امام حسین آمده بودند، گفت: علاقه مندان زیارت امام حسین(ع) می توانند به حرم مطهرامام خمینی(ره) مراجعه کنند.

رئیس ستاد بازساری عتبات عالیات تاکید کرد: ضریح جدید فردا شب و یا صبح روز پنجشنبه به سمت کربلا حرکت داده می شود و بعد یک شب میهمان ساوه‌ای‌ها، یک شب مهمان اراکیها و پس از آن خرم آباد، اهواز، مشهد و شلمچه است.

پلارک با اشاره به اینکه در هر شهر در مسیر مراسم استقبالی از سوی مردم برگزار خواهد شد، گفت: پایان ماه صفر ضریح قدیمی باز می‌شود و در ماه ربیع‌الاول ظرف ۴۵ روز ضریح جدید در حرم امام حسین(ع) نصب خواهد شد.

وی درباره ضریح قدیم و انتقال آن به ایران افزود: در حال مذاکره هستیم تا ضریح قدیم را به چند بخش تقسیم کنیم و به کشورهای اسلامی هدیه دهیم تا در موزهها در معرض نمایش قرار گیرد قطعهای از پنجرههای ضریح نیز به طور مثال در موزه امام رضا (ع) نگهداری خواهد شد.