به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا،، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم صبح امروز در حاشیه بازدید از ستاد فرماندهی ویژه غرب استان تهران با بیان اینکه منطقه غرب، محیط ویژه‌ای است، گفت: اگر نتوانیم با توجه به سرعت تاسیس شهرک‌ها و رشد جمعیت امکانات مورد نیاز انتظامی را تامین کنیم، با چالش‌های امنیتی زیادی روبرو خواهیم شد.

وی با اشاره به افزایش شهرک‌سازی و رشد جمعیت در این منطقه گفت: به نظر می‌رسد ظرف دو سال آینده یک یا دو میلیون تن به جمعیت این منطقه افزوده شود.

فرمانده ناجا با بیان اینکه پیش‌بینی‌های لازم انجام شده تا پایان سال ۹۲ ساختارهای انتظامی این منطقه بر اساس پیش‌بینی‌های جمعیتی اصلاح شود، گفت: آمایش جدید انتظامی در منطقه ویژه غرب استان تهران برقرار می‌شود.

وی افزود: اعتبارات لازم برای استقرار این ساختارها و به خصوص ساخت فرماندهی شهرستان‌هایی همچون بهارستان، ملارد، شهرقدس و همچنین ساخت ستاد فرماندهی ویژه غرب استان تهران پیش‌بینی شده است.

احمدی‌مقدم با اشاره به افزایش اعتبارات این فرماندهی گفت: بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است که این اعتبار به غیر از ۲۰۰ دستگاه خانه سازمانی است که تا پایان سال آینده کار آن آغاز می‌شود.

احمدی‌مقدم با اشاره به تغییر آمایش انتظامی این فرماندهی گفت: ۱۰۰۰ پلیس به این فرماندهی اضافه خواهند شد و بر اساس جداول انتظامی یگان خودرویی نیز تکمیل و به نظر می‌رسد این مهم تا پایان سال آینده محقق شود.

به گفته وی باید نیازهای فرماندهی غرب تامین شود تا عقب ماندگی آن نسبت به سایر استان‌ها برطرف شود.

احمدی‌مقدم در ادامه با بیان اینکه یکی از مطالبات اصلی مردم امنیت اجتماعی است گفت: این منطقه به دلیل رشد سریع جمعیت دچار برخی سکونتگاه‌های غیرقانونی است که در حال توسعه است که چالش و آسیب اجتماعی زیادی به وجود آورده است.

وی افزود: اگر به این مسائل توجه نکنیم این منطقه می‌تواند به منطقه خوابگاهی مجرمانی بدل شود که در تهران جرم انجام داده‌اند.

فرمانده ناجا با اشاره به سیر نزولی جرایم در این منطقه گفت: سرقت به عنف و زورگیری تا حد زیادی در این منطقه کنترل و کاهش داشته است که موجب افزایش احساس رضایت مردم شده است، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب باید سریع‌تر و پرشتاب‌تر عمل کنیم.

به گزارش ایسنا، احمدی‌مقدم همچنین با حضور در جمع کارکنان فرماندهی انتظامی غرب استان تهران گفت: فرماندهی ویژه غرب استان تهران، ۱۴ ماه است که تاسیس شده و با توجه به کمبود امکانات، زحمات و کارهای خوبی انجام داده است.

وی با بیان اینکه ما باید با مردم و معتمدان محل تعامل داشته باشیم تا از غفلت‌ها و انحرافات جلوگیری شود، گفت: با کمک مردم و معتمدین باید ارزش‌ها را ترویج داده و از ناهنجاری‌ها جلوگیری کنیم.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه غرب استان تهران کانون ویژه استان است گفت: بالاترین رشد جمعیت در این منطقه است و با توجه به نرخ مهاجرت و جاذبه جمعیتی در این مکان بسیار زیاد است.

وی با اشاره به تامین نیروی انسانی غرب استان تهران گفت: بالغ بر ۱۱۰۰ نیرو به این منطقه اختصاص داده می‌شود.

فرمانده ناجا با بیان اینکه هیئت‌های نظارتی به این فرماندهی اعزام شده‌اند گفت: نمره ارزیابی این فرماندهی ۷۵ است و امیدواریم تا سال آینده این رقم افزایش یابد.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه حدود ۲۰ میلیارد تومان بر مبنای ۲۰ هزار متر هزینه برای ساخت فرماندهی پیش‌بینی شده است، گفت: ۸۰ درصد خودروهای این فرماندهی تجهیز شده است.

وی همچنین با اعلام خبر واگذاری ۲۰۰ واحد مسکونی به کارکنان این فرماندهی گفت: تا چند ماه آینده برنامههایی در مورد رفاه کارکنان، تامین مایحتاج عمومی داریم که امیدواریم محقق شود.