به گزارش افکارنیوزبه نقل از مهر، سعید سهراب پور روز چهارشنبه در مراسم گشایش دوازدهمین نشست سراسری مسئولان ستاد بنیاد ملی نخبگان و روسای بنیاد نخبگان استانهای کشور در ساری افزود: هم اکنون تعدادی از نخبگان ایرانی خارج از کشور برای حضور در همایش ملی نخبگان ثبت نام کردند.

وی با تاکید بر حضور نخبگان در طراحی نقشه راه توسعه جامعه گفت: یکی از اهداف دعوت از نخبگان ایرانی خارج از کشور، آشنا شدن آنان با ساز و کارهای حمایت از نخبگان و نخبه پروری در داخل کشور است.

سهراب پور، انتقال یافته ها را از دیگر اهداف دعوت از نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشور برشمرد و گفت: بنیاد ملی نخبگان علاوه بر پرداخت هزینه سفر افراد نخبه ایرانی خارج از کشور، حمایت های دیگری هم از آنان خواهد کرد.

گشایش نشست مسئولان بنیاد ملی نخبگان در ساری

دوازدهمین نشست سراسری مسئولان ستاد بنیاد ملی نخبگان و روسای بنیاد نخبگان استانهای کشور، روز چهارشنبه در محل هتل سالار دره ساری گشایش یافت.

بررسی سندهای راهبردی، شیوه نامه های اجرایی پرداخت تسهیلات به نخبگان، چگونگی استعداد یابی و شناسایی نقاط ضعف و قدرت مصوبات پیشین از مهم ترین اهداف این نشست عنوان شد.

داود دومیری گنجی، رئیس بنیاد نخبگان مازندران با اشاره به اهمیت گسترش هم افزایی میان بنیاد نخبگان استان های کشورگفت: دوازدهمین نشست سراسری مسئولان بنیاد ملی نخبگان به مدت دو روز کاری و به صورت فشرده ادامه می یابد.

افزایش نقش آفرینی نخبگان

استاندار مازندران گفت: امام راحل به عنوان نخبه، بنیان انقلاب اسلامی را بنا نهادند و انتظار داریم نخبگان امروز در تداوم انقلاب با حساسیت بیشتری دخالت و نقش آفرینی کنند.

سید علی اکبر طاهایی در مراسم گشایش دوازدهمین نشست سراسری مسئولان ستاد بنیاد ملی نخبگان و روسای بنیاد نخبگان استانهای کشور در ساری افزود: انتظار هر جامعه ای، پویایی نخبگان در جریان توسعه و پیشرفت آن کشور است.

وی شکل گیری بنیاد نخبگان امروز را نتیجه اندیشه و تفکر مقام معظم رهبری دانست و بیان داشت: رهبری اهمیت تولید علم را که توسط افراد نخبه صورت می گیرد، چندین بار متذکر شده و حمایت ویژه ای کرده و می کنند.