به گزارش افکارنیوزبه نقل از مهر، عبدالرضا امیدوار شهری با بیان اینکه پایداری جوی از روز پنجشنبه در کشور آغاز شده و در تمام شهرهای صنعتی شاهد افزایش قابل توجه آلاینده‌های هوا هستیم افزود: از روز شنبه این روند افزایشی تشدید شده است.

به گفته وی، نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و صبح چهارشنبه به علت تداوم پایداری و سکون هوا، روند افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی واقع در نیمه شمالی بویژه کلانشهرهای تهران، کرج و اصفهان ادامه می‌یابد.

امیدوار به افراد آسیب‌پذیر از جمله کودکان، سالمندان و بیماران توصیه کرد که از تردد غیرضروری طی این مدت به ویژه در ساعات صبحگاهی در مناطق پرترافیک و صنعتی خودداری کنند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: بر اساس آخرین داده‌های هواشناسی در روزهای شنبه تا دوشنبه جوی آرامی بر کشور حاکم خواهد بود خواهد بود و در روز شنبه در نیمه شمالی کشور و در روزهای یکشنبه در نیمه جنوبی کشور در بعضی ساعات افزایش ابر رخ خواهد داد.

وی اظهار داشت: از دوشنبه بعدازظهر و در روز سه شنبه در سواحل شمالی کشور و استان اردبیل علاوه بر افزایش دما، سرعت وزش باد قابل توجه خواهد بود که با نزدیک شدن سامانه بارشی از روز سهشنبه افزایش ابر و بتدریج بارش باران از نوار غربی کشور آغاز خواهد شد.