به گزارش افکارنیوزبه نقل از پایگاه خبری پلیس، محمدرضا میرحیدری اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر سرقت یک فقره خودرو در سطح شهر، بلافاصله با تشکیل تیم ویژه‌ای از کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی، تحقیقات گسترده و تخصصی در این زمینه آغاز شد.

وی ادامه داد: سارق پس از سرقت خودرو، در تماس با برادر شاکی برای تحویل خودرو پیشنهاد دریافت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وجه نقد می‌کند و برادر مال‌باخته بدون هماهنگی با مأموران آگاهی استان با پرداخت مبلغ ۴۰۰ هزار تومان خودرو را تحویل گرفته و در ادامه سارق نیز از محل متواری می‌شود.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم افزود: پس از اینکه مال‌باخته خودرو را دریافت کرد، کارآگاهان آگاهی وارد عمل شده و با انجام یک سری تحقیقات پلیسی موفق شدند مخفیگاه سارق را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه، وی را دستگیر کنند.

میرحیدری با بیان اینکه سارق اهل یکی از استان‌های غربی کشور بوده و چند صباحی را در قم سکونت داشته است گفت: در بازرسی از منزل وی تعداد زیادی اموال مسروقه متعلق به خودرو‌های سرقتی از قبیل مدارک، کارت سوخت و کارت خودرو کشف شد که در ادامه با استعلام سوابق نام‌برده مشخص شد دارای سابقه سرقت خودرو از استان مبدا بوده است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم ادامه داد: با وجود دلایل و مدارک موجود سارق چاره‌ای جز اعتراف نداشت و به ۱۵ فقره سرقت خودرو اعتراف کرد.

در نهایت متهم ضمن تحویل به مراجع قضایی استان با صدور قرار قانونی مناسب روانه زندان شد.