افکارنیوز

: خوشبختانه سالاد همیشه طرفداران زیادی دارد. اگر سالاد از مواد مناسب تهیه شده باشد به لاغری شما کمک زیادی می‌کند اما برخی از سالادها دقیقاً برعکس عمل می‌کنند مثل سالادهای سرو شده در رستوران‌ها. به خاطر این که سرشار از ترکیبات پرکالری هستند. در این مقاله سالادهایی ارائه می‌شود که حاوی ترکیبات کلیدی و گاهاً عجیب برای لاغری هستند. با ما همراه باشید.

روغن زیتون بهترین سس

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان؛ به خاطر این که بدن بیشتر مواد مغذی مانند ویتامین‌های A، D، E و K را با وجود مواد چرب جذب می‌کند. برای همین روغن زیتون بهترین سس محسوب می‌شود چون به بدن کمک می‌کند مواد مغذی موجود در سالاد را بهتر جذب کند. نتایج پژوهشی که در دانشگاه ایالت اوهایو انجام شده نشان می‌دهد در خون افرادی که سالاد خود را با روغن زیتون یا روغن کانولا می‌خوردند میزان زیادی کاروتنوئید وجود دارد. علاوه بر این نتایج پژوهش‌های زیادی که انجام شده نشان می‌دهد که این اسیدهای چرب اشباع نشده می‌تواند به آب شدن چربی‌های دور شکم کمک کند و اشتها را کاهش دهند. بهترین روش تهیه‌ سس این است که روغن زیتون را با سرکه مخلوط کنید و یک سس لاغر کننده‌ خوب با سالادتان میل کنید. به عقیده‌ متخصصان این نوع سالاد با سس روغن زیتون و سرکه می‌تواند از افزایش گلیسمی‌خون بعد از مصرف غذا پیشگیری کند.

تنوع ایجاد کنید

داخل سالادهایتان سبزیجات مختلفی از رزماری گرفته تا اسفناج اضافه کنید. در این صورت هم در طعم و هم در مواد مغذی دریافتیتان تنوع ایجاد کرده‌اید. اصلاً سعی کنید این قبیل سبزیجات را به غذاهایتان نیز اضافه کنید و تنوع غذایی ایجاد کنید. سبزیجات معطر مانند ریحان و جعفری به سالادها طعم خوبی می‌دهند و آنتی‌اکسیدان‌های بیشتری به سالاد اضافه می‌کند. زمانی که این سبزیجات معطر را به سالادتان اضافه کنید طعم سالاد از درون خوش طعم می‌شود و دیگر لازم نیست برای خوشمزه کردن آن دست به دامن سس‌ها شوید.

پنیر استفاده کنید

اگر پنیر کم چرب و به میزان متعادلی مصرف شود کمک می‌کند تا شما احساس سیری کنید و به وزن متعادل نزدیک‌تر شوید. پنیر بهترین منبع کلسیم است و این ماده معدنی نیز به لاغری کمک زیادی می‌کند. توصیه می‌کنیم روی سالادهایتان چند ورقه پنیر پارمیسان اضافه کنید. می‌توانید از پنیرهای سالم دیگر که در بازار موجود است نیز استفاده کنید فقط حواستان باشد تعادل را رعایت کنید.

پروتئین‌ها را دریابید

اگر به سالادتان مقداری مرغ یا ماهی آزاد کباب شده، توفو یا گردو و دانههای دیگر اضافه کنید زودتر سیر میشوید و قدم به قدم به هدفتان نزدیکتر میشوید. اضافه کردن مرغ یا ماهی به سالاد باعث میشود شما از دریافت کالریهای زیاد دور باشید. نتایج پژوهشها نشان میدهد که بیشتر ویتامینها و مواد معدنی زمانی که با هم مصرف میشوند تأثیر همدیگر را تکمیل میکنند. در واقع شما بیشتر سود میکنید. توصیه میکنیم به سالادهایتان میوه و سبزیجاتی مانند خیار، هویج، فلفل دلمهای، نخود فرنگی، آرتیشو، تمشک و گلابی اضافه کنید. در این صورت سالادی با بیشترین میزان ویتامینها و فیبرها میل کردهاید. حتماً خودتان هم میدانید که فیبرها به لاغری کمک میکنند. به خاطر این که در معده حجیم میشوند و برای همین سیری طولانی مدتی ایجاد میکنند. در این صورت هم شما کمتر به سراغ مصرف مواد غذایی پرکالری میروید. برای همین زودتر به هدف خود میرسید.