به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، وحید موسی‌زاده با اشاره به اینکه زمان اجرای این طرح دی ماه می‌باشد، گفت: در راستای طرح راهیان نور که بسیج و سپاه پاسداران برگزار می‌کنند وزارت ورزش و جوانان نیز قصد دارد وارد کار شده و در همین راستا توسط سمن‌ها و موسسات دیگری که متعلق به بخش خصوصی هستند به سهم خود برای برگزاری هر چه بهتر این اردوها کمک کند.

وی در مورد نحوه اجرای طرح برگزاری اردوهای راهیان نور توسط وزارت ورزش و جوانان، اظهارکرد: برای اجرای این طرح یکسری استان‌های مبداء و مقصد داریم که استان‌های خوزستان، کرمانشاه، ایلام و آذربایجان غربی که جزو استان‌های جنوبی و غربی کشور هستند به عنوان استان‌های مقصد و مابقی استان‌ها نیز استان مبداء محسوب می‌شوند، این در حالیست که هنوز استان کردستان را وارد کار نکرده‌ایم.

موسی‌زاده ادامه داد: البته اگر استان مقصد هم بخواهد اعزام داشته باشد به عنوان استان مبداء در نظر گرفته می‌شود.

وی همچنین به دستورالعمل برگزاری اردوهای راهیان نور اشاره و عنوان کرد: وظایف استان‌های مبداء و مقصد و هماهنگی و نظارت این وظایف از جمله موضوعات این دستورالعمل است.

مدیرکل طرح‌های ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: ما یک دستگاه ستادی هستیم و دستورالعمل‌ها را برای استان‌ها ارسال می‌کنیم و هماهنگی و نظارت را بر عهده داریم و به صورت مستقیم در اجرای برنامه‌ها دخالت نمی‌کنیم.

موسیزاده در پایان در مورد هدف برگزاری اردوهای راهیان نور توسط وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: این وزارتخانه در نظر دارد تا در راستای حضور پرشور اقشار مختلف جوانان در این اردوها با همکاری ستاد راهیان نور و سایر دستگاههای اجرایی ذیربط برنامههای مختلفی از جمله ایجاد تنوع در مسیر حرکت این اردوها به سوی استانهای مقصد، انجام برنامههای فرهنگی - ورزشی در طول برگزاری این اردوها و امکان بازدید از مناطق تاریخی را به مرحله اجرا درآورد.