به گزارشافکارنیوزبه نقل از ایسنا، مرتضی رییسی، معاون وزیر و رییس سازمان نوزسازی مدارس کشور با تایید این خبر، گفت: به دستور وزیر آموزش و پرورش، بنده به همراه یکی دیگر از مسوولان تا ساعاتی دیگر به روستای «شین‌آباد» سفر می‌کنیم تا علاوه بر رسیدگی به موضوع، از حادثه‌دیدگان و خانواده‌هایشان نیز دلجویی کنیم.

وی با بیان اینکه تمام همت دولت و مجلس در هفت سال گذشته، توجه جدی به بخش عمرانی آموزش و پرورش بوده است، گفت: ساخت و مقاوم‌سازی مدارس، جایگزینی مدارس فرسوده و … از مجموع این اقدامات بوده است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اعتباراتی برای استانداردسازی وسایل گرمایشی مدارس نیز تامین شده است، اظهار کرد: مسوولان آموزش و پرورش در تلاشند تا کلیه مدارس از وسایل گرمایشی استاندارد استفاده کنند و در همین راستا تمامی مدارس تنها مجاز به استفاده از دو سامانه حرارتی هستند که یکی از آنها سامانه حرارتی مرکزی و سامانه حرارتی دیگر نیز استفاده از بخاری‌های نفتی کاربراتوری استاندارد در مدارسی است که کلاس‌ درس در آنها کم است و یا استفاده از سیستم حرارتی مرکزی، صرفه ندارد.

رییسی با بیان اینکه در استفاده از سیستم‌های گرمایشی باید نکات ایمنی رعایت شود و بازرسی‌های فنی و به موقع صورت بگیرد، گفت: امیدوارم پس از این دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم و چنین اتفاقاتی به حداقل برسد.

وی در خصوص تجهیز این مدرسه به سیستم اطفای حریق و کپسولهای خاموشکننده نیز گفت: بنا بر اطلاعاتی که به من دادهاند، این مدرسه دخترانه تجهیزات اطفای حریق داشته است اما نمیدانم که از آن استفاده شده یا خیر؟