به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، پرویز محمدی در خصوص وضعیت شش دانش‌آموز آسیب دیده در حادثه آتش‌سوزی روستای شین‌آباد پیرانشهر در آذربایجان غربی که شامگاه امروز از ارومیه به بیمارستان سینای تبریز انتقال یافته‌اند، گفت: شش دانش‌آموز انتقال یافته از ارومیه به این بیمارستان متأسفانه ۳۰ تا ۵۰ درصد دچار سوختگی شدند.

وی افزود: این دانش‌آموزان از ناحیه سر، صورت و راه تنفسی دچار سوختگی شدید شده‌اند.

محمدی اضافه کرد: ‌ این دانش‌آموزان تا سه چهار روز آینده تحت مراقبت‌های ویژه خواهند بود تا مشخص شود که از ناحیه ریه دچار مشکل شده‌اند یا نه.

مدیر بیمارستان سینای تبریز افزود: اقدامات تخصصی توسط پزشکان این بیمارستان انجام گرفته و این مصدومان تحت مراقبت‌های ویژه هستند.

وی تصریح کرد: این دانش‌آموزان در بخش ICU بیمارستان سینای تبریز بستری هستند.

شش نفر از مصدومان آتش‌سوزی دبستان دخترانه انقلاب روستای شین‌آباد پیرانشهر دقایقی پیش از ارومیه توسط آمبولانس‌های ۱۱۵ به بیمارستان سینای تبریز انتقال یافتند.

صبح امروز بر اثر نشت نفت از یکی از بخاری‌های دبستان دخترانه انقلاب روستای شین‌آباد پیرانشهر آتش‌سوزی اتفاق افتاد.

تعداد مصدومان این حادثه ۳۰ نفر اعلام شد که دو نفر از آنها به‌ صورت سرپایی در بیمارستان پیرانشهر درمان و ۲۸ نفر باقی مانده به ارومیه اعزام شدند.

‌این در حالی بود که تمام بیمارستان‌های شهرستان‌های پیرانشهر، نقده، اشنویه و بیمارستان امام خمینی ارومیه با آمادگی کامل منتظر ورود مصدومان حادثه بودند.

۹ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس‌ آمبولانس با امکانات کاملا مجهز از ارومیه به پیرانشهر اعزام شد و ۲۸ آمبولانس مصدومان را به بیمارستان امام خمینی ارومیه منتقل کردند.

براساس این گزارش، بیمارستان سینای تبریز تنها بیمارستان تخصصی سوختگی در منطقه است.

اضافه میشود ۵ مصدوم انتقالی به بیمارستان سینای تبریز دانشآموز ۱۰ و ۱۱ بوده و به گفته مدیر بیماستان سینای تبریز هنوز هویت یکی از مصدومان انتقالی که بزرگسال میباشد مشخص نیست.