به گزارشافکارنیوزبه نقل از ایسنا، سهیل توکلی با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: این آتش‌سوزی که ساعت ۲۳ جمعه در ارتفاعات «سیه ژیه» از توابع خانه‌های آسیاب شهرستان آستارا آغاز شد، با تلاش ماموران حفاظت محیط زیست آستارا پس از ۱۴ ساعت به شکل کامل مهار شد.

وی در ادامه تصریح کرد: به محض اطلاع از وقوع آتش‌سوزی در این منطقه که متعلق به اراضی منابع طبیعی است، ۲۰ نیروی رسمی و آموزش‌دیده منابع طبیعی به همراه ۵ نفر نیروی شرکت تعاونی آستاراچای با سه دستگاه خودرو به محل اعزام شدند.

توکلی افزود: در این آتش‌سوزی ۳ هکتار از اراضی سری ۴ منطقه سیه ژیه با گونه‌های مختلف درختان از جمله، راش، خرمنده، توسکا و ممرز دچار حریق شد که به نهال‌های خودرو بیش از درختان موجود آسیب وارد شد.

وی توضیح داد: همه ساله و همزمان با وزش بادهای محلی «گرمیج یا گرمیش» و بی‌احتیاطی ساکنان و یا مسافران، چنین حوادثی به وفور در جنگل‌های منطقه رخ می‌دهد.

وی درخصوص عمدی و یا غیرعمدی بودن حادثه تصریح کرد: کارشناسان در حال بررسی هستند که به محض جمع‌بندی نتایج تحقیق و صدور گزارش مربوطه، جهت آگاهی عموم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، از ۶۹ هزار هکتار اراضی شهرستان آستارا، چهار هزار و ۷۳۰ هکتار زراعی، ۵۶ هزار و ۱۱۷ هکتار جنگلی، هفت هزار و ۹۳۰ هکتار مرتع و ۲۲۶ هکتار اراضی مسکونی شهری است.