به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، مهندس عبدالرضا امیدوار شهری افزود: براساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی در روز یکشنبه تا اواسط روز دوشنبه در سواحل دریای خزر ابرناکی و کاهش نسبی دما، بارش باران و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود و در این مدت دریای خزر مواج خواهد بود.

وی افزود: از اواخر وقت دوشنبه مجددا با ورود سامانه بارشی دیگری به کشور بارش‌ها در نوار غربی کشور آغاز شده و بتدریج در روز سه‌شنبه تمام نیمه غربی کشور را در بر خواهد گرفت که شدت آن در دامنه‌های زاگرس جنوبی و جنوب غرب است.

همچنین در اواخر روز سه‌شنبه بتدریج بارش در سواحل غربی دریای خزر تشدید خواهد شد و گستره بارش‌ها به شرق و شمال شرق کشور نیز کشیده خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: در روز چهار شنبه بارش‌ها اکثر مناطق نیمه شمالی و شمال شرق را در بر خواهد گرفت و از اواسط این روز بتدریج از سمت شمال غرب از میزان ابرها کاسته خواهد شد. از سوی دیگر بارش‌ها در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف خواهد بود.

وی با بیان این که طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه خلیج فارس به سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود در خصوص وضع هوای تهران گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی آسمان تهران در روز دوشنبه نیمه‌ابری با غبارصبحگاهی بتدریج افزایش ابر و در اواخر وقت بارش پراکنده خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۴ و ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

همچنین در روز سهشنبه ابری آسمان پایتخت در بعضی ساعات بارش باران و برف گاهی مهآلود پیشبینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۴ و ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر میرسد