به گزارش افکارنیوز، روزنامه خراسان نوشت: برای رفع خستگی می توان از راهکارهای مختلفی استفاده کرد؛ از جمله حمام آب گرم، ماساژ بدن، ورزش و مصرف برخی مواد غذایی. در این مطلب به نقل از «MSN» به چند ماده غذایی مفید برای رفع خستگی مفرط اشاره شده است.

جو دوسر؛ این ماده غذایی سرشار از فیبر احساس سیری طولانی مدت ایجاد می کند و مانع از پرخوری می شود. پرخوری علاوه بر افزایش وزن، بی حالی و خستگی مفرط نیز به وجود می آورد. جو دوسر حاوی ویتامین B۱ است که با خستگی مفرط مقابله می کند.

گردو؛ اگر احساس افسردگی می کنید، با خوردن گردو از این حالت رهایی می یابید. گردو حاوی اسید چرب امگا۳ است که با خستگی مفرط مقابله می کند.

نان تست سبوس دار؛ این کربوهیدرات پیچیده انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کند.

فلفل دلمه ای یا پرتقال؛ خانواده ویتامین C باعثشادابی بدن و ذهن می شود زیرا این ویتامین میزان ترشح کورتیزول را کنترل می کند. یک فنجان فلفل دلمه ای خرد شده ۲ برابر نیاز روزانه ویتامین C شما را تامین می کند.

يک فنجان ماست چکيده؛هنگامي که سيستم گوارشي با مشکل روبه رو مي شود، فرد احساس خستگي مي کند. باکتري هاي مفيد ماست کار تنظيم سيستم گوارشي را به عهده دارد. مصرف روزي ۲۲۴ گرم ماست، خستگي مفرط را در عرض يک هفته از بين مي برد.