فارس: معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم از حمايت وزارت علوم از تأسيس دانشگاههاي تكجنسيتي خبر داد.

غلامرضا خواجه‌سروی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تشریح سیاست‌های این وزارتخانه در خصوص دانشگاه‌های تک جنسیتی پرداخت و اظهار داشت: یکی از مواردی که از سوی مردم درخواست می‌شود، موضوع دانشگاه‌های تک جنسیتی یا دانشگاه‌هایی است که در آن دختران و بانوان بتوانند فعالیت راحت‌تری داشته باشند.

وی این موضوع را یکی از مطالبات خانواده‌های ایرانی خواند و افزود: سیاست وزارت علوم هم این است که محیطی را به وجود آورد تا خانم‌ها بتوانند راحت‌تر فعالیت‌های علمی و فرهنگی خود را ادامه دهند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه پیش از این تلاش کرده‌ایم در برخی دانشگاه‌های کشور، ‌ باشگاه‌های ویژه دختران تاسیس کنیم، گفت: این باشگاه‌های دخترانه در جهت ارتقاء علمی و اخلاقی دختران دانشجو و کمک به راحتی آنها تاسیس شده است.

خواجه سروی با بیان اینکه این موارد در سند دانشگاه اسلامی نیز مورد تاکید قرار گرفته است، یادآور شد: در همین زمینه اگر فردی درخواست تاسیس دانشگاه غیردولتی یا غیرانتفاعی تک‌جنسیتی داشته باشد، وزارت علوم از آن حمایت کرده و تسهیلات بیشتری هم ارائه می‌دهد.

وي در پايان خاطرنشان كرد: وجود چنين دانشگاههايي يك نياز در جامعه اسلامي ايران است و برخي از تجربيات گذشته نيز در اين زمينه موفق بوده است.