به گزارشافکارنیوزبه نقل از وب دا، دکتر رضا آخوندزاده با اشاره به اخذ مجوز فعالیت مرکز کاشت حلزون شنوایی استان خوزستان از وزارت بهداشت و همچنین تجهیز و آماده سازی آن اظهارداشت: این مرکز شامل مرکز کاشت حلزون شنوایی، بخش بستری، اتاق عمل ویژه کاشت حلزون و دیگر بخش های تابعه می باشد.

وی افزود: در مرکز کاشت حلزون تیمی شامل متخصصین جراحی گوش، حلق و بینی، رادیولوژی، توانبخشی شنوایی و گفتار، روانشناسی، کاردرمانی، پرستار و دیگر افراد متخصص این حیطه سعی بر ارائه خدماتی مطلوب و شایسته به کودکان و افراد دچار کاهش شنوایی و آموزش به خانواده های آنها فعالیت می نمایند.

آخوندزاده تصریح کرد: تمام بررسی های مورد نیاز برای بیمار توسط تیم کاشت حلزون انجام می گیرد که شامل ارزیابی گوش، ارزیابی شنوایی، ارزیابی رادیوگرافی، ارزیابی روانشناسی و همچنین ارزیابی جسمانی می باشد تا هر گونه مشکل بالقوه ای را که ممکن است در هنگام بیهوشی عمومی پیش آید شناسایی گردد.

رییس مرکز آموزشی، درمانی امام خمینی(ره) اهواز ادامه داد: بعد از موفقیت آمیز بودن ارزیابی ها و کاندید شدن بیمار برای عمل فوق تخصصی جراحی کاشت حلزون این عمل توسط متخصصین گوش و حلق و بینی در اتاق عمل ویژه و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود که حدود دو تا سه ساعت طول می کشد.

وی گفت: بعد از پایان عمل نیز بسته به نظر جراح، بیمار یک یا چند روز در بیمارستان بستری شده و بعد از ترخیص نیز مراقبت ها و آموزش های بعد از عمل برای بیمار آغاز می گردد.

آخوندزاده فرآیند راه اندازی مرکز کاشت حلزون را موفقیت آمیز توصیف کرده و افزود: هفته گذشته دکتر سید بصیر هاشمی و مهندس فرزاد موبدشاهی از اعضای کمیته کاشت حلزون شنوایی کشور از مرکز کاشت حلزون شنوایی، بخش بستری بیماران، اتاق عمل کاشت حلزون با امکانات و شرایط ایجاد شده در این مرکز از نزدیک بازدید نمودند.

رییس مركز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) اهواز اظهارداشت: افتتاح این مركز می تواند باعث كاهش مدت زمان طولانی لیست انتظار عمل برای بیماران خردسال گردد و امید است این مركز بتواند با تلاشهای مستمر و پیگیری های مداوم دكتر صاكی مدیر گروه گوش حلق بینی دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور، گامی موثر در جهت بهبود و ارتقای سطح سلامت و كیفیت زندگی بیماران دچار افت شنوایی و خانواده های آنها بر دارد.