پارک های ردوود(سرخ چوب) کالیفرنیا، کهن سال ترین و بلندترین درختان جهان را به نمایش می گذارند درختان سکویا، سرخ چوب(Sequoia sempervirens) – که قدیمی ترین و بلندترین گونه های درختی بر روی زمین به شمار می روند – از ارزش بالایی در میان بسیاری از جاذبه های پارک های ملی و ایالتی ردوود در کالیفرنیا برخوردارند.

افکارنیوز:

این زمین ۱۵۷ کیلومتری که در ساحل اقیانوس آرام در شمال سانفراسیسکو واقع شده است، در سال ۱۹۶۸ به عنوان پارک ملی تعیین شد. و پارک های ایالتی دهه ۱۹۲۰ را نیز در بر می گیرد. این پارک ها جایگاه انبوهی از گونه ها– ازجمله شیر دریایی، عقاب گر و خرس های سیاه است؛ اما ویژگی اصلی این مکان وجود جنگل ساحلی ردووود است، که درختان سکویای انبوه آن(که در میان عموم به " کهنسالان " مشهور است، قدمتی از ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سال دارد. تا سپتامبر ۲۰۰۶، بلند قامدترین درخت در این مجموعه پارک ها ۱۱۵.۵متر ارتفاع داشت.

جنگل ردوود از بقایای به جا مانده از درختانی است که برای ۱۶۰ میلیون سال وجود داشته اند، بنا بر این، درختان سرخ چوب به جا مانده امروز از تیره درختانی هستند که در عصر دایناسورها وجود داشتند. در ۱۹۸۰، این پارک ها از سوی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) به عنوان مکان میراث جهانی تعیین گشتند.

کد خبر: 174375