به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، با توجه به نزدیک شدن ایام اربعین حسینی متاسفانه عده‌ای سودجو و فرصت طلب با سوء استفاده از احساسات مذهبی مردم و زائران علاقمند به زیارت اباعبدالله الحسین(ع) با ثبت نام و اعزام زائران با ویزای جعلی به عتبات عالیات باعثایجاد مشکلات فراوانی برای این دسته از زائران شدند.

متاسفانه روز گذشته یک پرواز با ظرفیت بیش از ۸۰ نفر از زائرین که غالباً از خراسان رضوی بودند تهران را به مقصد نجف اشرف ترک کرده و متاسفانه در فرودگاه نجف اشرف از ورود تعداد ۴۱ زائر به دلیل درج ویزای غیر واقع به خاک عراق ممانعت به عمل آمده و دیپرت و به ایران بازگردانده شدند.

ضمناً تعداد ۴۰ نفر از این زائران با رایزنی و پیگیری مستمر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق با ارسال مانیفست از ایران موفق به ورود به خاک عراق شدند.

در همین راستا سازمان حج و زیارت با توجه به نزدیک شدن ایام اربعین حسینی به مشتاقان و عاشقان زیارت اباعبدالله الحسین(ع) توصیه می‌کند با توجه به اینکه سازمان حج و زیارت تنها متولی دریافت ویزا و اعزام زائر به عتبات عالیات به صورت قانونی است، برای عزیمت به عتبات عالیات صرفاً از طریق دفاتر زیارتی تحت نظارت و مورد تأیید سازمان حج و زیارت اقدام کنند.

همچنین ضمن تشکر از دولت و مسئولان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در خصوص تامین ارز مورد نیازجهت انجام عملیات اعزام زائران به عتبات عالیات انتظار می رود همانند گذشته نسبت به تامین ارز مورد نیاز ادامه عملیات اعزام زائران به عتبات عالیات مساعدت کنند تا مسیر قانونی سفر به کربلا کماکان به روی عاشقان زیارت اباعبدالله الحسین(ع)باز بماند.