به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، حجت الاسلام فقیهی صبح امروز در یک نشست مطبوعاتی، گفت: ‌متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت لبیک به نشانی labbayk. com برای اعزام به عمره ثبت نام کنند، مراسم قرعه کشی در روزهای دهم و یازدهم دی ماه در سراسر کشور انجام خواهد شد و اعزام دانشگاهیان از فروردین و اردیبهشت ماه تا خردادماه انجام می‌شود.

سهمیه عمره دانشگاهیان به نصف کاهش یافت


وی با بیان اینکه سال گذشته ۳۰ هزار نفر به عمره اعزام شدند، تصریح کرد: با توجه به اینکه تعداد اعزام به حج عمره کاهش یافته است بنابراین سهمیه عمره دانشگاهیان نیز به تبع کاهش سهمیه عمره به نصف کاهش یافته است و امسال سهمیه ما ۱۵ هزار نفر است.

به اساتید قول اعزام نمی‌دهیم

وی ادامه داد: سهمیه‌ها مخصوص دانشجویان مجرد و متاهل است و در این مرحله سهمیه برای اساتید نداریم اما در حال گفت و گو هستیم تا بتوانیم سهمیه برای اساتید نیز بگیریم و در این راستا ثبت نام عمره دانشگاهیان برای سه گروه دانشجویان مجرد پسر، متاهلان و اساتید خواهد بود اما تا زمان دریافت سهمیه به اساتید قول اعزام نمی‌دهیم.

فقیهی با بیان اینکه امسال بیشترین سهمیه در اختیار دانشجویان متاهل است، گفت: اولویت اعزام با متاهلینی است که در یکی دو سال اخیر ازدواج کرده‌اند.

وی با اشاره به سهمیه‌های خاص در نظر گرفته شده توسط ستاد عمره دانشگاهیان گفت: بر این اساس امسال نیز همانند سال‌های گذشته برای برگزیدگان جشنواره‌ها، دانشجویان شاهد، بنیاد نخبگان، اعضای فعال فرهنگی دانشگاه‌ها و تشکل‌ها، شرکت‌کنندگان در ضیافت اندیشه سهمیه خاص در نظر گرفته شده است که البته با توجه به کاهش سهمیه کلی ستاد عمره، سهمیه این گروه‌ها نیز کاهش خواهد یافت.

وی افزود: امسال نیز همانند سال گذشته برای دانشجویان بهزیستی سهمیه در نظر گرفته شده است.

فقیهی همچنان خاطر نشان کرد: بسته‌های فرهنگی نیز قبل، بعد و حین سفر برای دانشجویان عمره‌گذار تدارک دیده شده است.

هزینه اعزام هنوز مشخص نیست / مذاکره با بانک برای اعطای وام


وی همچنین در خصوص هزینه عمره دانشگاهیان نیز گفت: با توجه به افزایش قیمت دلار و بلیت‌های هواپیما در حال حاضر هیچ قیمتی را برای هزینه عمره دانشگاهیان نمی‌دانیم منتظر هستیم که هزینه‌ها برآورد شود که اطلاعات لازم در این مورد از طریق سایت اطلاع رسانی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین با بانک‌های مختلف وارد مذاکره شده‌ایم که انشالله بتوانیم وام نیز در اختیار دانشجویان قرار دهیم.

آغاز مرحله دوم اعزام دانشگاهیان به عتبات از اول بهمن ماه


فقیهی در پایان با بیان اینکه مرحله دوم اعزام دانشگاهیان به عتبات از اول بهمن ماه شروع خواهد شد، گفت: زمان ثبتنام این دورهها نیز اعلام میشود.