به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، پیکر این شهدا که چهار شهید گمنام و یک شهید دارای مشخصات هستند امروز چهارشنبه، ۲۹ آذرماه مصادف با سالروز شهادت حضرت رقیه(س)، در اهواز تشییع شد و دو شهید گمنام در دانشکده نفت در منطقه کوت عبدالله و دو تن دیگر از آن‌ها در اداره‌ کل اطلاعات خوزستان به خاک سپرده شدند و شهید دیگر نیز در گلزار شهدای اهواز آرام گرفت.

دو شهید گمنام که در دانشکده نفت اهواز تشییع و تدفین شدند ۱۹ ساله و ۲۰ ساله هستند که پیکر مطهر آن‌ها در تفحص‌های انجام شده در محور فاو منطقه عملیاتی والفجر ۸ پیدا شده است. یکی از دیگر شهدای گمنام۲۳ ساله در محور فاو و عملیات والفجر ۸ و دیگری ۲۰ ساله و در جزایر مجنون و عملیات خیبر به شهادت رسیده‌اند.

پنجمین لاله پرپر شهید داریوش باقری کاهکش از همرزمان و نیروهای سردار سرلشکر شهید حاج علی هاشمی فرمانده قرارگاه سری نصرت و سپاه ششم امام جعفر صادق(ع) بود که چهارم تیرماه سال ۶۷ در جزیره مجنون به شهادت رسید.

آغاز تشییع لاله‌های خونین

نقطه آغازین تشییع دو شهید گمنام و شهید باقری کاهکش، حسینیه ثارالله در تقاطع خیابان طالقانی و شریعتی است.

پیکر شهدا به حسینیه منتقل می‌شود و در میان اشک و ناله‌های حاضران تابوت آن‌ها در جایگاه ویژه قرار می‌گیرد همه برای ادای احترام به سمت جایگاه می‌روند.

تبرک و فاتحه یک کار معمول است و برخی هم خود را به روی تابوت‌ها می‌اندازند تا برای شهدا برادری کنند و آن‌ها هم که مسن‌تر بودند به عنوان پدر شهدا برای آن‌ها ناله و زاری می‌کنند.

دیگر فرقی ندارد فرمانده باشی یا سرباز، استاد باشید یا دانشجو، معلم باشی یا دانش آموز، اینجا که رسیدی باید در مقابل شهدا ادای احترام کنی.

ساعتی می‌گذرد شهدا را بر دستان بلند می‌کنند تا برای اقامه نماز مهیا شوند. توسط آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز و آیت‌لله سید علی شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بر پیکر شهدا نماز اقامه می‌شود.

پیکر شهید باقری کاهکش بر دستان امت حزب‌لله و دو شهید گمنام بر خودروهایی که به همین منظور تدارک دیده شد قرار می‌گیرند. عده زیادی از مردم به ویژه جوانان در طول مسیر به کاروان مسافران باغ بهشت می‌پیوندند و عده‌ای هم با سینه و اشک عزیزان خود را بدرقه می‌کنند.

حالا دیگر باید شهدا مشایعت شوند پیکر مطهر شهدا با حضور مردم شهید پرور تا چهار راه سلمان فارسی تشییع می‌شود و از آنجا برای محل دفن بدرقه می‌شوند.

خاکسپاری شهید باقری کاهکش

پیکر شهید داریوش باقری کاهکش پس از تشییع به گلزار شهدا منتقل می‌شود و در کنار فرمانده‌اش سردار سرلشکر شهید علی هاشمی و بین همرزمانش شهید مهدی نریمی و شهید حسن بهمنی در گلزار شهدا اهواز و حسینیه شهید هاشمی آرام می‌گیرد.

عده‌ای از مردم از ساعات اولیه صبح امروز با حضور در گلزار شهدا انتظار حضور شهید باقری کاهکش می‌کشند که سرانجام این انتظار به وصال تبدیل می‌شود. مادر شهید که پس از ۲۴ سال فراق فرزند، جوان رعنای خود را می‌دید خدا را شکرگذار بود که توانست از عزیز خود نشانه‌ای بگیرد. این مادر چشم انتظار در گوشه‌ای از حسینیه شهید هاشمی نشسته بود و چشم به راه فرزندی بود که تمام هستی خود را برای برافراشته شدن پرچم اسلام فدا کرده بود.

تابوت از آمبولانس خارج می‌شود ندای «الله اکبر» و «لااله الاالله» به آسمان می‌رود و فرشتگان الهی هم به استقبال این شهید والا مقام می‌آیند.

مادر که در گوشه‌ای از حسینیه آرام نشسته است چشم به در دوخته، کی به او می‌گوید مادر عزیزت از سفر برگشته چشمت روشن، حالا دیگر مادر از جای خود برخاسته به احترام شهید. تابوت شهید به حسینیه وارد می‌شود «یا حسین» «یاحسین» و «یا زهرا یازهرا» بلند می‌شود. مادر را با احترام به کنار تابوت می‌آورند. آغوش خود را باز می‌کند و تابوت در بر می‌گیرد همه چشمشان به این دو است تابوت و مادر؛ ناله‌ها به آسمان می‌رود. در تابوت باز می‌شود. مادر عزیز خود را در بغل می‌گیرد و بوسه بارانش می‌کند.

زمزمه‌هایی بر لب دارد: «مادر شیرم حلالت، سلام مرا به پدر، خواهر و برادرت برسان، عزیزم خوش آمدی»

روز شهادت حضرت رقیه(س) است و مادر و خواهر را با احترام کامل از شهید جدا می‌کنند اما مگر چه فرقی دارند این‌ها باید بستگان شهدای کربلا که با تازیانه از بدن‌های مطهر شهدا جدایشان می‌کنند.

سردار شهید داریوش باقری کاهکش در کنار در کنار سردار سرلشکر شهید حاج علی هاشمی فرمانده قرارگاه سری نصرت و سپاه ششم امام جعفر صادق(ع) و همرزمانش سردار شهید مهدی نریمی مسئول مخابرات فرمانده قرارگاه سری نصرت و سپاه ششم امام جعفر صادق(ع) و سردار شهید حسن بهمنی فرمانده مخابرات قرارگاه تاکتیکی خاتم ۴ و مسئول ارتباطات رادیویی مخابرات سپاه ششم امام جعفر صادق(ع) آرام می‌گیرد.

میهمانان سربازان گمنام

دو شهید گمنام دیگر به دلیل مسائل امنیتی به ‌صورت اختصاصی تشییع و در اداره اطلاعات خوزستان به خاک سپرده می‌شوند. یکی از این شهدای گمنام ۲۳ ساله در محور فاو و عملیات والفجر ۸ و دیگری ۲۰ ساله و در جزایر مجنون و عملیات خیبر به شهادت رسیده‌اند. این شهدا میهمانان سربازان گمنام امام زمان(عج) هستند و با حضور آن‌ها به صورت اختصاصی و به دور از برنامه‌های مرسوم تشییع و خاکسپاری می‌شوند.

وداع با ۲ شهید بی‌سر

دو شهید گمنام دیگر به کوت عبدالله منتقل می‌شوند و از کنار گلزار شهدا بر دستان مردم ولایتمدار و عرب زبان منطقه تشییع می‌شوند. همه آمده بودند. زن و مرد و پیر و جوان. دوباره خاطره حضور صد‌ها هزار نفری آن‌ها در استقبال از ضریح مطهر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در ذهن‌ها زنده می‌شود‌‌ همان حضوری که فتنه‌ها و خار و خاشاک فرقه ضاله و گمراه وهابیت را با خود برد. حالا دیگر ولایتمداری اهالی کوت عبدالله بیش از گذشته بر همگان عیان شد.

شهدا به دانشگاه می‌رسند. دانشجویان به استقبال می‌آیند. اساتید هم خود را به جمع تشییع کنندگان می‌رسانند. حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق امینی امام جمعه مسجدسلیمان در جمع تشییع کنندگان به سخنرانی می‌پردازد و از ثمرات خون شهدا برای جمع می‌گوید. شهدا را درون مزار‌ها می‌گذارند. ناله یکی از بسیجیان که در کنار مزار شهید ۲۰ ساله بلند می‌شود: «شهیدمان سر ندارد». حال و هوای دیگری می‌شود. عطر کربلا در فضا می‌پیچید. یا حسین یا حسین…

شهدا درون خاک آرام می‌گیرند. اینجا دیگر، همه دنیا را کنار گذاشته‌اند، اساتید و دانشجو‌ها پا برهنه‌اند به احترام شهدا. نه تنها شهید ۲۰ ساله بلکه شهید دیگر دانشکده نفت هم بی‌سر به میهمانی دانشجویان و اساتید آمده است.

دکتر غلامرضا راشد رئیس دانشگاه صنعت نفت و ﺣ ﺖ اﻻﺳﻼم و اﻟﻤﺴ ﻤﯿﻦ ﺟﻌﻔﺮ ﻋ ﻮی ﮐﯿﺎ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعت نفت هم با بقیه همراه می‌شوند و کل مراسم را با پای برهنه انجام می‌دهند.

پس از تلقین ﺣ ﺖ اﻻﺳﻼم ﻋ ﻮی ﮐﯿﺎ در سخنانی می‌گوید: رسم است وقتی کسی را دفن می‌کنند بعد از خواندن تلقین از همه می‌خواهند او را حلال کنند و ببخشند اما اینجا برعکس است و ما باید از شهدا بخواهیم ما را حلال کنند.

شهدا میهمان دانشکده صنعت نفت اهواز شدند تا چراغ راهی باشند برای طالبان علم و دانش در این مرکز علمی.