افکارنیوز: يارانه داروي خارجي بيماران اماس قطع نشده بلكه معادل يارانه داروي توليد داخل اين بيماران شده است.
دکتر محمدرضا شانه ساز مدیرکل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا ضمن اعلام این خبر گفت: افزایش قیمت داروی خارجی بیماران ام‌اس ناشی از معادل‌سازی یارانه این دارو با یارانه داروی تولید داخل بنابر مصوبه کمیسیون قیمت است.
وی افزود: قیمت این داروی خارجی در طول چند سال اخیر ثابت مانده و تغییر نکرده است و افزایش قیمت چند روز اخیر به این دلیل است که یارانه این داروی خارجی که چند برابر یارانه داروی تولید داخل است معادل داروی ایرانی شده است.
دکتر شانه‌ساز با اشاره به این که داروی تولید داخل بیماران ام‌اس از نظر کیفیت تفاوتی با داروی خارجی ندارد به جز این که برند آن ایرانی است، اظهار داشت: این دارو به چند کشور صادر می‌شود که نشان از کیفیت مرغوب آن دارد، بنابراین بیماران ام‌اس که توانایی مالی ندارند می‌توانند با اطمینان، از داروی تولید داخل استفاده کنند.
مدیرکل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر در خاتمه تصریح کرد: به زودی جلسه‌ای با حضور معاون غذا و داروی وزارت بهداشت در همین رابطه تشکیل می‌شود تا در مورد داروهای بیماران ام‌اس تصمیم‌گیری شود.