افکارنیوز: به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفت: هم اکنون سرپرستان خانوار استانهای تهران، قم و قزوین که فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را پر کرده اند و به دریافت یارانه نقدی تمایل دارند،ثبت نام می کنند.


وی اعلام کرد: پس از ثبت شماره حساب مردم درتمامی استانها، یک اعلام عمومی نیز درکل کشور برای افرادی که تا پایان مهلت های مقرر موفق به ثبت شماره حساب خود نشده اند، خواهد شد.


وزیر رفاه در پاسخ به این سوال که اگر افرادی فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را به هر دلیلی پرنکرده باشند چگونه می توانند در این طرح شرکت کنند، پاسخ داد: در آینده فرصت دیگری برای افرادی که موفق به پرکردن فرم های مخصوص اطلاعات نشده اند در نظر خواهیم گرفت و این زمان از طریق رسانه ها اعلام خواهد شد.
به گفته محصولی برای پرداخت مبالغ نقدی ناشی از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، داشتن حداقل یک حساب بانکی نزد شبکه بانکی کشور الزامی است.


وی به بررسی حساب بانکی واجدان شرایط درشبکه بانکی کشور اشاره کرد و افزود: براین اساس هم اکنون حدود ۹۵ درصد از سرپرستان خانوارکه فرم اطلاعات اقتصادی را پر کرده‌اند دارای حساب بانکی اند و آن دسته از هموطنان واجد شرایط هم که فاقد هرگونه حساب بانکی اند باید حداکثر ظرف دو هفته آینده با مراجعه حضوری به یکی از شعب بانک‌های کشور اقدام به افتتاح حساب کنند.


وی همچنین تصریح کرد: برای افتتاح حساب در بانک‌های کشور هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد و هرکدام از واجدان شرایط فاقدحساب بانکی می‌توانند به هر بانک دلخواه و مورد نظر خود مراجعه و افتتاح حساب کنند.


وزیر رفاه و تامین اجتماعی از اطلاع رسانی سریع و دقیق به همه مردم در ادامه مراحل اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها سخن گفت و اظهار امیدواری کرد که مثل همیشه با همکاری مردم بتوانیم این قانون را که یک گام بزرگ درحرکت رو به جلوی کشور و نظام جمهوری اسلامی به شمار می‌آید و بزرگترین طرح اقتصادی ۵۰ سال گذشته است به بهترین شکل اجرا کنیم و در این راه ازپیشنهادات سازنده مردم استقبال می‌کنیم.