به گزارش افکارنیوز، ايران آباد به نقل از منابع لبناني؛ اين سرباز نروژي سالهاي طولاني را در کنار خانواده نجاح سپري کرد ولي زماني فرا رسيد که ميبايست به کشورش نروژ باز ميگشت. او که درک کرده بود كه قادر به تأمين زندگي و ازدواج با نجاح نيست لذا تصميم گرفت رابطه خود را با نجاح قطع کند و به کشورش بازگردد.

راگنار بعدها فهمید که پدرش که چندان از ایجاد رابطه پسرش با یک دختر شیعی جنوب لبنان راضی نبوده، از مسئول وی در یونیفل خواسته بود، او را به نروژ بازگرداند. این قطع رابطه که ۱۵ سال به طول انجامید، سرانجام با بازگشت راگنار به لبنان از سر گرفته شد و عشق بیست ساله این نظامی نروژی دوباره زنده شد.

راگنار تصمیم گرفت اسلام آورده و مذهب تشیع را اختیار کند تا بدین ترتیب عشق بیست ساله خود را از دست ندهد؛ این تصمیم با استقبال خانواده نجاح و خویشاوندان وی روبرو شد.

نجاح هاشم قبل از ازدواج درباره نظر پدرش با ازدواج وی با یک جوان خارجی و غیر مسلمان گفت: مدت زمان زیادی طول کشید که پدرم با ازدواج من موافقت کند ولی او می‌خواست من با مردی شیعی و لبنانی ازدواج کنم.

وی ادامه داد: هنگامی که آشنایان و اقوام از وجود رابطه من با یک سرباز خارجی با هدف ازدواج، استقبال کردند؛ پدرم نیز راضی به ادامه رابطه ما شد.

"تميور غوکسل" که به عنوان مشاور در نيروهاي يونيفل در جنوب لبنان در دهه هاي ۸۰ و ۷۰ ميلادي مشغول به خدمت بود، درباره ايجاد اين نوع رابطههاي عاشقانه ميان سربازان يونيفل و ساکنان محلي مناطق جنوب لبنان گفت: اينگونه رابطهها اتفاق افتاده ولي زياد رايج نشده است و من داستانهايي درباره سربازان نروژي که با دختران ساکن در منطقه مأموريت خود ازدواج کردهاند؛ به خاطر دارم و الان اين خانوادهها در نروژ زندگي ميکنند.