به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، رحیم مهدیزاده در جلسه انتظامی این شهرستان در تشریح خبر دستگیری کلاهبرداران ماسالی، اظهار کرد: به دنبال دریافت گزارشهایی مبنی بر اینکه دو نفر در شهرستانهای ماسال و همجوار با نشان دادن خودروهایی به خریداران و دریافت مبلغ توافقی از تحویل خودروها به مالباختگان امتناع میکنند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار گروهی از ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی ماسال ادامه داد: کارآگاهان آگاهی با به دست آوردن اطلاعات اولیه از مال‌باختگان با انجام تحقیقات گسترده پلیسی محل اختفای این دو متهم را شناسایی کرده و به صورت نامحسوس زیر نظر گرفتند.

به گفته وی، تیم بررسی کننده این پرونده سرانجام پس از اطمینان از حضور افراد کلاهبردار در محل طبق هماهنگی با مقام‌های قضایی در اقدامی غافلگیرانه متهمان را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

مهدی‌زاده اظهار کرد: متهمان پس انتقال به پلیس آگاهی در مواجهه حضوری با مال‌باختگان به جرم خود اعتراف کردند و مشخص شده که ۶ دستگاه خودرو را به صورت صوری به مال‌باختگان فروخته و یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده‌اند.

وی با بیان اینکه متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی و با قرار وثیقه مناسب روانه زندان شدند، از مردم ماسال خواست تا برای پیشگیری از کلاهبرداری قبل از انجام هر معاملهای از صحت و سقم اظهارات فروشنده اطمینان حاصل کنند.