آيت الله سيد "مجتبي حسيني ميرصادقي زنجاني" از علمای سرشناس شهر زنجان که اوايل انقلاب در شهر مهشد مقدس سکونت داشت و در تظاهرات و راهپیمایی های مختلف آن سال ها شرکت می کرد و حضور فعالي داشت، درگذشت.

به گزارش شیعه آنلاین، اخبار دریافتی خبرنگار ما حاکی از آن است که این عالم ربانی که از چهره های فعال پیش و اوایل انقلاب اسلامی به شمار می رفت، در شب سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، یعنی ۲۱/۱۱ / ۱۳۸۹ دارفانی را وداع گفت.

آیت الله " میرصادقی زنجانی " در طول حیات با برکت خود، آثار متعددی تألیف کرد که می توان نام برخی از آنان را عنوان کرد: ۱ – در ثمین و ماء معین ۲ – دیوان مراثی اهلبیت علیهم السلام ۳ – راهنمای حقیقت یا شیعه چیست و کیست؟ ۴ – سجادیه زنجانی ۵ – تزکیه نفس و ذخیره رمس ۶ – نخبه الخبار تحفه الاحیار(تخلیه از رذائل و تحلیه با فضائل).

گفتني است پدر ایشان آیت الله حاج سید "سیف الدین حسینی میرصادقی زنجانی" از مراجع و علمای مبارز زنجان و از شاگردان بزرگانی مانند آیات عظام مرحوم میرزای نائینی و مرحوم شریعت اصفهانی و صاحب آثاری همچون مَنهجِ الهدایه، مناسک حج، تعلیقه بر حاشیة عروة الوثقی و اصول دین و فروع دین بودند.