به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، سردار حسین ساجدینیا در مورد امنیت اجتماعی و حقوق شهروندی با بیان اینکه امنیتاجتماعی از دیدگاههای مختلف مورد بررسی قرار میگیرد، گفت: از منظر پلیس امنیتاجتماعی، ایجاد فضایی عاری از مشکلات و خطرات و برخورد با مجرمان و بزهکاران است.

وی با بیان اینکه این امنیت در حوزه جان، مال و حتی اخلاق می‌تواند باشد، گفت: دستگاه‌های مختلف نیز در برقراری امنیت وظایفی برعهده دارند اما ماموریت پلیس برخورد با بزهکاران و مجرمان در راستای ایجاد امنیت اجتماعی است.

فرمانده انتظامی تهران‌بزرگ با بیان اینکه تمام ماموریت‌های پلیس براساس مطالبات مردم طرح‌ریزی می‌شود، گفت: پلیس ۳۶ مطالبه اصلی مردم را با انجام کارهای پژوهشی و تحقیقاتی احصا کرده است که ۲۷ موضوع آن باید به صورت علنی اجرا شود.

وی با بیان اینکه برخورد با ارازل و اوباش و فروشندگان موادمخدر، سارقان و زورگیران در اولویت اول تا سوم مطالبات مردمی است، گفت: بحثامنیت‌اخلاقی و پوشاک نیز یکی از دغدغه‌های مردم است.

فرمانده انتظامی تهران‌بزرگ در ادامه از ارائه نمره به عملکرد ماموران پلیس پایتخت خودداری کرد و گفت: باید اجازه دهیم مردم به پلیس نمره دهند چراکه مردم ارزیابان اصلی عملکرد پلیس هستند.

ساجدی‌نیا با بیان اینکه ماموریت‌های پلیس امروزه براساس تحقیق، پژوهش و در راستای همکاری با مراکز علمی صورت می‌گیرد، در مورد هماهنگی پلیس با سایر سازمان‌ها در راستای اجرای امنیت اجتماعی در پایتخت گفت: باید تعامل و همکاری در این زمینه بیشتر شود چراکه ارتباطات با سایر دستگاه‌ها لازم است.

وی هماهنگی فی‌مابین پلیس و قوه قضاییه را خوب عنوان کرد و گفت: اما ارتباط با برخی سازمان‌ها بنا به نوع موقعیت‌شان کم است و حتی پلیس از برخی سازمان‌ها توقع کمک بیشتری دارد.

فرمانده انتظامی تهران‌بزرگ مردم را تکیه‌گاه اصلی پلیس عنوان کرد و گفت: تا به امروز تعامل مردم و پلیس در این سطح بالا نبوده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۹ مرحله طرح برخورد با اراذل و اوباش در تهران برگزار شد، گفت: در پی محارب نامیدن زورگیری با سلاح‌سرد، شاهد کاهش ۵۰ درصدی جرایم زورگیری و خفت‌گیری در تهران بوده‌ایم.

فرمانده انتظامی تهران‌بزرگ با بیان اینکه تعدادی کمتر از ۱۰ تن زورگیرهستند و مابقی در زندان به سر می‌برند، گفت: جرایم خشن همچون قتل، زورگیری، ایجاد رعب و وحشت و… در سال جاری به یک‌دوم کاهش یافته است.

ساجدینیا در مورد خلا قانون در برخی از طرحها در برنامه تلویزیونی گفت: قوانین خوبی داریم، اما گاهی با توجه به موقعیت و جرایم خاص، خلاءهای قانونی دیده میشود که مراتب سریعا به مراجعقضایی و تصمیمگیرنده اعلام میشود اما باید عنوان کمک که با همین قوانین نیز برخوردهای خوبی صورت گرفته است.