به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، حجتالاسلام علی رضوی عصر امروز در نشست سبک زندگی در عصر انتظار که با حضور اقشار مختلف مردم در مسجدالنبی شهرک انقلاب شاهرود برگزار شد، در سخنانی با اشاره به کلامی از آیت‏الله بهجت اظهار داشت: حضرت آیت‏الله بهجت در نصیحتی گرانمایه فرمودند که ما آمدیم دنیا تا زندگی کنیم و قیمتی شویم نه به هر قیمتی زندگی کنیم.

وی ادامه داد: این جمله، سخنان‌ بسیاری در خود نهفته دارد و باید به ابعاد مختلف آن بپردازیم و این یعنی همان سبک زندگی اسلامی و انسان منتظر که باید بدان توجه داشته باشیم.

استاد حوزه علمیه شاهرود خاطرنشان کرد: انسانی که از خاک و آب گندیده آفریده شده است، اگر رشد کند، قیمتی می‌شود و به مقام و ارزشی می‌رسد که خلیفه خداوند بر روی زمین قرار می‌گیرد و از همه موجودات عالم هستی بلندمرتبه‌تر می‌شود.

استاد حوزه علمیه شاهرود تأکید کرد: اما همین انسان اگر رشد متعالی پیدا نکند، از همه موجودات عالم هستی پست‏تر می‌شود و در قعر جهنم و اسفل‏السافلین جای می‌گیرد.

رضوی تصریح کرد: کسی که نماینده خداوند بر روی زمین بوده، همه اعمال و رفتارش طیب و پاکیزه است و با توجه به فطرت پاک خود و تعالیم الهی عمل و رفتار می‌کند.

ملائک در خانه‌‏ای که آلات قمار و موسیقی باشد، نمی‏روند

استاد حوزه علمیه شاهرود با اشاره به نحوه زندگی زنبور عسل اظهار داشت: زنبور عسل برای تولید عسل در جاهای تمیز و گل‏های خوش‏بو قرار می‌گیرد و در جای تمیز، شیره جان خود را که عسل است قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: این نوع عملکرد به معنای تلاش برای به دست آوردن روزی پاکیزه و باز پس دادن محصول پاکیزه‌تر و با ارزش بالاتر است.

رضوی تأکید کرد: انسان نیز باید اینگونه عمل کند که با تلاش روزی حلال به دست آورد و استفاده کند و محصول آن عبادت و حرکت در راه خدا و اهداف متعالی انسانی شود و این بسیار ارزشمند خواهد بود.

وی بیان داشت: کسی که در خانه‌اش آلات قمار و موسیقی باشد، ملائک بدان جا رفت و آمد نمی‌کنند و ما باید متوجه اعمال و رفتار خود در زندگی فردی و اجتماعی باشیم.

ماهواره در خانه افراد متدین نیز یافت می‌شود

استاد حوزه علمیه شاهرود با اشاره به مضرات ماهواره اظهار داشت: متأسفانه ماهواره در خانه افراد متدین نیز یافت می‌شود و توجیه این است که ما از شبکه‌های خوب آن استفاده می‌کنیم؛ اما باید به آن فرد متدین نیز گفت که شما تنها نیستید و افراد خانواده نیز هستند و باید به همه ابعاد توجه کرد.

رضوی در ادامه بیان کرد: دشمنان در تلاش هستند تا فرهنگ رو به زوال خود را به خانواده‌های ما انتقال دهند و ماهواره یکی از راه‌های مؤثر این موضوع است و می‌توان گفت که شیطان در خانه ما رخنه کرده و ما بی‌تفاوت هستیم.

وی عنوان کرد: استکبار می‌خواهد آرامش و امنیت ما را از ما بگیرد و ما را همیشه مضطرب نگه دارد و باید هوشیار و مراقب توطئه آنان باشیم.

دشمنان اسلام امروز دچار مشکل شده‌اند

استاد حوزه علمیه شاهرود خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم قیمت پیدا کنیم، باید خود را به قرآن و عترت عرضه کنیم و آنگاه قیمت و ارزش خود را دریابیم.

رضوی با اشاره به آیات و روایات افزود: قرآن و احادیثائمه اطهار(ع) تأکید می‌کند که آسایش و امنیت در خانواده و جامعه بسیار مهم و حیاتی است و باعثمی‌شود تا انسان در زندگی و اجتماع به راحتی زندگی کند و مشکلات برای او آسان شود.

وی در پایان یادآور شد: باید تلاش و در زندگی خود با توجه به توصیه قرآن و سنت اهل بیت(ع) عمل کنیم که اگر اینگونه شد، تلاشهای بیگانگان در تهدید ما بی‏اثر خواهد شد و آنان خود دچار مشکل میشوند؛ همچنان که اکنون دچار مشکل شدهاند.