به گزارش افکارنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ، نگراني از درگيري هاي مسلحانه در مدارس آمريکا، مسئولان مدرسه اي در فيلادلفيا را به اتخاذ موضعي انتقادبرانگيز عليه دختري پنج ساله واداشت.

به گزارش فاکس نیوز، مسئولان مدرسه ای ابتدایی در فیلادلفیا دختری پنج ساله را به علت آنچه آن را خطری تروریستی می خواندند، به مدت دو روز از ادامه حضور در مدرسه منع کردند. مسئولان این مدرسه گفتند این دختر پنج ساله هم کلاسی خود را با اسباب بازی که حباب شلیک می کند، تهدید کرده است. این مجازات ابتدا ده روز تعیین شده بود اما پس از بحثهای بعدی به دور روز تقلیل یافت.

تروریستی توصیف کردن تخلف این دانش آموز پنج ساله انتقاد برخی کارشناسان را برانگیخته است. کارشناسان این قضاوت را مبالغه آمیز می خوانند و معتقدند واکنش به حادثه نیوتاون نباید به گونه ای باشد که موجب رعب و وحشت دیگر کودکان در سراسر آمریکا شود.

رابین فیکر وکیل دختری که از مدرسه اخراج شده است، می گوید: این دختربچه تحت سوال و جواب مسئولان مدرسه قرار گرفته و تهدید شده است که نمی تواند به هیچ مدرسه دیگری منتقل شود زیرا علامت سیاهی در پرونده خود دارد. اینها واقعا برای کودکی در این سن نگران کننده است.

وي افزود: در فضاي اينترنت بيش از شانزده هزار نظر براي خبر مجازات اين دختر پنج ساله درج شده است که همگي اين اقدام را محکوم کرده اند. رفتار مسئولان اين مدرسه در برابر اين کودک پنج ساله مناسب نبود.