افکارنیوز: بسیاری از رکوردهای دنیا مانند طولانی ترین زمان ازدواج، طولانی ترین رود دنیا و ... در زمره رکوردهای طولانی ترین ها ثبت می شوند. این رکوردها همیشه در میان جالبترین رکوردهای دنیا قرار داشته اند.

طولانی ترین زوج زنده

ازدواج هایی که با تفاهم باشند همیشه بادوام می مانند اما برای اینکه طولانی باشند نیاز به عمر طولانی زوج ها نیز دارد. " هربرت " و " زلمیرا فیش " از اهالی کالورینای شمالی نزدیک به ۸۸ است که با یکدیگر زندگی می کنند. زلمیرا ۱۰۴ ساله و همچنین هربرت ۱۰۷ سال سن دارد. آن ها همچنین نزدیک به ۵۰ سال است که خانه خودشان را عوض نکرده اند.

باسابقه ترین گارسون دنیا

گارسون ها معمولا از میان جوانان انتخاب می شوند اما " آنجلو کاماراتا " کسی است که نزدیک به ۷۷ سال پیشخدمت در رستوران بوده است و نامش را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسانده است. او در این مدت در یک رستوران کوچک کار می کرده است که بعدها آن را خریده ولی بازهم به کار پیشخدمتی مشغول بود. او البته در سال ۲۰۰۹ و در سن ۹۵ سالگی تصمیم گرفت باز نسشته شود.

بلندترین سخنرانی

یکی از عجیب ترین رکوردهایی که در دنیا به ثبت رسیده است طولانی ترین زمان سخنرانی است. " لویس کولت " فرانسوی توانست بعداز ۱۲۴ ساعت سخنرانی بدون وقفه رکورد بلندترین سخنرانی دنیا را ازآن خودش کند. او در این مدت تنها در مورد نقاشی های سالوادور دالی اسپانیایی سخنرانی کرد. این مرد ۶۲ ساله به مدت ۵ روز و ۴ شب کاملا بیدار بود تا بتواند این کار را به اتمام برساند.

طولانی ترین مدت روشن بودن لامپ

این رکورد نیز یکی دیگر از رکوردهای جالب در کتاب گینس است. در یکی از ایستگاه های آتش نشانی در کالیفرنیا لامپی روشن است که رکورد دار طولانی ترین مدت روشن بودن است. این چراغ در سال ۱۹۰۲ روشن شده است و این روزها تقریبا ۱۱۱ سالگی خود را جشن می گیرد. بسیاری از اتش نشان هایی که از این ایستگاه باز نشسته شده اند با این لامپ خاطرات مختلفی دارند و همچنان به آن سر می زنند.

طولانی ترین قطعی برق

درسال ۱۹۹۸ رکورد طولانی ترین قطعی برق به شهر آیوکلند در نیوزیلند رسید. این شهر که تنها با دو کابل بسیار قوی روشن می شد دچار مشکل پوسیدگی شد و این مورد در پی خود قطع کلی برق ر ا به همراه آورد. این شهر نزدیک به ۵ هفته یا ۶۶ روز بدون برق بود. در آن زمان نزدیک به ۷۵۰۰ شغل از بین رفت و همچنین نزدیک به ۱۵۶ میلیون دلار نیز خسارت به این کشور وارد شد.

طولانی ترین زمانی بازی رایانه ای

" اوکان کایا” جوان ۲۸ ساله ای است کە توانست با انجام بازی تازه " ندای وظیفه” بە مدت ۱۳۵ ساعت و ۵۰ دقیقه و بدون استراحت رکورد بازی های رایانه ای را بە نام خودش بە ثبت برساند. او برای به ثبت رساندن این رکورد تنها برای استراحت های کوتاه و غذا مکثمی کرد.