به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، مرتضی تمدن درباره تنظیم بازار استان تهران اظهار داشت: از ۲۵ بهمن نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا تا ۲۱ اسفند برگزار میشود و بعضی نمایشگاهها تا ۱۳ فروردین سال ۹۲ نیز فعال هستند.

وی ادامه داد: نمایشگاه‌های بهاره و عرضه مستقیم کالا در ۵ نقطه از شهر تهران احداثمی‌شود و در تمام شهرستان‌های استان تهران نیز نمایشگاه‌های بهاره در بازه زمانی مشخص شده برگزار خواهد شد.

تمدن خاطر نشان کرد: ۷ هزار غرفه در این نمایشگاه‌ها پیش‌بینی شده است که از این تعداد ۵ هزار و ۶۰۰ غرفه آن تحت عنوان فروشگاه ویژه و فوق‌العاده مدیریت می‌شود و قریب به ۱۴۰۰ غرفه دیگر نیز به صورت مستقیم فعالیت می‌کنند.

استاندار تهران خاطر نشان کرد: حداقل تخفیف در نمایشگاه بهاره ۲۰ درصد نسبت به قیمت مصوب است و در فروش فوق‌العاده اصناف نیز حداقل ۱۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

تمدن با اشاره به اینکه هیچ کالای بی‌کیفیت در نمایشگاه عرضه نخواهد شد، گفت: گروهی با عنوان کیفیت‌سنج کالا در نمایشگاه‌ها حضور دارند و حدود ۶ هزار بازرس افتخاری و رسمی در طول ایام نمایشگاه فعال هستند.

وی درباره احتکارکنندگان کالاهای اساسی اظهار داشت: حدود ۳۰۰ انبار بزرگ احتکار کالا در استان تهران شناسایی شده و کالاهای آنها با قیمت مصوب در بازار عرضه شده است.

استاندار تهران ادامه داد: در حال حاضر ۳۰ انبار احتکار مواد خوراکی نیز در سطح استان شناسایی شده است و به زودی اجناس آن با قیمت مصوب در سطح بازار عرضه می‌شود.

تمدن تأکید کرد: نباید از مسیر احتکار مایحتاج مردم به سودی برسیم و مسئولان نیز اجازه احتکار کالا در بازار را نخواهند داد.