به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، سردار اسماعیل احمدی مقدم در آیین صبحگاه عمومی نیروهای مسلح استان بوشهر گفت: با وجود تحریم و ایجاد جنگ تحمیلی، ناآرامی و فشار اقتصادی برای مخدوش کردن استقلال نظام، امروز جمهوری اسلامی ایران در همه بخشها موفق است.

وی با اشاره به آغاز دهه فجر گفت: آزادی در نظام جمهوری اسلامی به معنی حیوانی و شهوانی نیست، بلکه در راستای کمال جویی است و جمهوریت و اسلامیت به عنوان یک اصل واحد در انقلاب مطرح است.

وی با بیان اینکه در آستانه دهه فجر، برخی سم پاشی می کنند که اگر انقلاب نبود ما پنج نیروگاه هسته‌ای داشتیم، این درحالیست که با وجود تحریم‌ها و تلاش‌های دشمن برای ناکامی جمهوری اسلامی ایران، در زمینه‌های علمی و فنی موفق هستیم، گفت: در آستانه انتخابات، دشمن با اعمال فشارهای اقتصادی علیه ایران درصدد مخدوش کردن امنیت است، در حالی که امسال، امن‌ترین سال تاریخ کشور را پشت سر گذاشته‌ایم.

وی افزود: امسال در تمام مولفه‌های امنیتی ازجمله تجاوز به عنف، مواد مخدر، سرقت مسلحانه، قتل، گروگان‌گیری و آدم ربایی شاخص‌ها نسبت به گذشته مثبت و روبه بهبود است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه هم اینک هیچ نقطه ناامنی در کشور وجود ندارد و امنیت برای سرمایه گذاری در تمام نقاط کشور برقرار است، یادآور شد: دشمنان برای ایجاد ناامنی در آستانه انتخابات تلاش می کنند اما به کوری چشم آنان با هوشیاری مسوولان، نیروهای امنیتی و مسلح، نهادهای مسوول و مردم، راه به جایی نخواهند برد و انتخابات در فضای امن برگزار خواهد شد.

احمدی مقدم افزود: فتنه ای که یک‌بار با ایادی دشمن در داخل کشور راه اندازی شد با عبرت مردم و زدن دست رد به سینه فتنه گران، دیگر تکرار نمی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: برخی‌ها برای تطهیر فتنه‌گران تلاش می‌کنند ولی فتنه گران با برچسب زدن دروغ به نظام باعثکم رنگ شدن اعتماد عمومی و ریختن خون های زیادی شدند و این افراد قابل تطهیر نیستند.

احمدی مقدم اظهار کرد: همین که نظام، فتنه‌گران را مجازات نکرد باید شاکر باشند، نباید فضایی ایجاد شود که این افراد طلبکارانه وارد عرصه شوند و فتنه دیگری را رقم بزنند.

وی با بیان اینکه در استان بوشهر شاهد ارتقای شاخصهای امنیتی هستیم و این استان یکی از کم جرم ترین استانهای کشور به شمار میآید، گفت: هم اینک براساس شاخصهای موجود با وجود مرزی بودن، نوار ساحلی و حجم بالای سرمایه گذاری روزانه کمتر از ۱۰فقره سرقت در استان بوشهر به وقوع می پیوندد که ۹۰درصد آنها نیز کشف می شود