حمیدرضا حاجی بابایی اظهار کرد: آموزش و پرورش به افرادی نیاز دارد که نسبت به آن متعصب باشند و آن را حیثیت و ناموس خود تلقی کنند.

به گزارش ایسنا، هم زمان با دور سوم سفرهای استانی هیات دولت به بوشهر، وزیر آموزش وپرورش با حضور درجمع فرهنگیان که درسالن شهید باهنر این استان برگزار شد، گفت: تمام امکانات آموزش وپرورش باید صرف تولید محتوا شود.

وی با اشاره به جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد: دراین جلسه، اسناد فلسفه تعلیم وتربیت وتحول بنیادین آموزش وپرورش مورد بررسی قرار گرفت.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: به منظور تسریع در تصویب اسناد مذکور، مقررشد تا پایان اسفندماه، شورای عالی انقلاب فرهنگی هفته‌ای یک بار تشکیل جلسه دهد.

وی از تصویب سیاست کلی آموزش وپرورش در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبرداد و با اشاره به تصویب نقشه جامع علمی کشور، افزود: مدرسه، سنگر نظام تعلیم وتربیت است و از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

حاجی بابایی آموزش و پرورش را یک دستگاه مولد سرمایه اجتماعی خواند و خاطرنشان کرد: ‌زیباترین جلوه تولید در آموزش وپرورش صورت می‌گیرد.

وی معلم را به عنوان تکیه گاه تحول بنیادین در آموزش وپرورش عنوان کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های سند تحول، نگاه ویژه به تربیت معلم است که در تمام کشور احیاء می‌شود واز اول مهرماه اقدام به جذب دانشجو می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش به ایجاد مرکز فناوری به صورت مستقل در این وزارت خانه اشاره کرد و تصریح کرد: این امر در راستای اطلاع رسانی قوی، دقیق وسریع به معلمان انجام گرفته است و تا چند سال آینده تمام مدارس، مناطق و ادارات سراسر کشور به آن متصل خواهند شد.

وی با بیان اینکه تعطیلی روزهای پنج شنبه در مدارس ابتدایی در دست بررسی کارشناسی است اظهار کرد: براساس نظر سنجی انجام شده، درخصوص تعطیلی روزهای پنج شنبه در برنامه تلویزیونی اخیر از ۱۶۰هزار پیامک دریافتی، حدود ۹۰ درصد موافق این امر بودهاند.