افکار

- تا به حال افراد زیادی بوده اند که دست به ابتکارات جالب زده و وسایل جالبی را ساخته اند. بسیاری از این افراد تنها برای اینکه به آرزوهایشان برسند دست به این کار زده اند. این افراد غالبا با هزینه کم کارهای بسیار بزرگی انجام میدهند.

رولس رویس خانگیبسیاری از جوانان علاقه بسیاری به خودرو دارند و همیشه دوست دارند بهترین و مدل بالاترین خودرو را داشته باشند. یکی از این جوانان به نام " روسلان موکالو " اهل قزاقستان علاقه خاصی به رولس رویس داشت ولی از آنجایی که ۵۰۰ هزار دلار برای خرید آن پول نداشت تصمیم کرفت خودروی خودش را تبدیل به رولس رویس کند. او با استفاده از بدنه های فایبرگلاست و خرید بخش های قلابی خودرو یک رولس رویس بی نقص را درست کرد. در انتها نیز تنها ۳هزار دلار هزینه کرده بود.

دوچرخه با موتور جتدوچرخه وسیله نقلیه ای است که سرعت آنچنان زیادی ندارد ولی می توان با کمی تغییرات آن را سریع تر از خودروهای مسابقه ای کرد. " باب مادوکس " کسی است که یک موتور جت را به دوچرخه متصل کرده است. این موتور باعثمی شود تا دوچرخه به سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت برسد اما مشکل اصلی آن این است که خیلی زود سوختش به اتمام می رسد.

بالگرد دست سازیکی از ارزوهای همیشه انسان پرواز بوده است که با ساخت هواپیما و هلی کوپتر به آن ها رسیده ایم. در این میان اما هستند کسانی که به هواپیماهای شخصی علاقه دارند. چند سال پیش یک جوان نیجریه ای توانست یک بالگرد خانگی بسازد. او با استفاده از قطعات یک هواپیمای سقوط کرده و خودروهای اسقاطی این بالگرد را در ۸ ماه ساخته است. " مبارک عبدا… " سازنده این بالگرد می گوید موتور آن از یک خودرو برداشته شده است. او میگوید تابه حال تحصیلاتی در مورد بالگرد نداشته است و از اینترنت یاد گرفته است.

دوچرخه مخصوص سیلکشورهایی مانند چین همیشه در معرض سیل بوده اند و از همین رو مردم ابتکارات جالبی را برای مقابله با سیل دارند. دوچرخه ضد سیل یکی از ایده های ناب است. " لی ویگو " کسی است که برای اولین بار این دوچرخه را ساخته است. او برای اینکه مانع از فرو رفتن دوچرخه به آب شود از چندین بطری بزرگ اب استفاده کرده است. این بطری ها می توانند هوای مورد نیاز برای ماندن روی آب را تامین کنند.

تراکتور یا موتور؟در سال های ۱۹۶۰ بسیاری از مردم لهستان بعد از آسیب های جنگ جهانی همچنان توانایی خرید وسیال کشاورزی نداشتند و از همین رو دستگاه های خانگی خوبی می ساختند. یکی از این دستگاه ها تراکتوری بود که با استفاده از یک موتور سیکلت هدایت می شد. این دستگاه در همان روزها ساخته شد اما سازنده آن هیچگاه مشخص نشد. این تراکتورها با سرعت بیشتری نیز می توانستند کارها را انجام دهند.