افکارنیوز

_ به گزارش ایسنا، سردار اسماعیل احمدی مقدم در مراسم ترفیع تعدادی از فرماندهان در ستاد ناجا، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام خمینی(ره)، گفت: ما باید صادقانه با خط سرخ شهیدان و امام راحل(ره) تجدید پیمان کنیم؛ چرا که امام خمینی(ره) با پایه گذاری انقلاب اسلامی ایران پس از ۱۴ قرن مسیر هدایتی که ائمه اطهار به دنبال آن بودند، را احیا کرد.

وی با اشاره به اینکه اخذ این ترفیع‌ها نباید تنها جنبه ظاهری به خود بگیرد بلکه باید نشان دهنده رفعت خدمت صادقانه و جنبه معنوی باشد، اظهار داشت: این موارد جز با خدمت صادقانه و داشتن تواضع و تلاش برای خدمت بیشتر حاصل نمی شود.

مقدم با بررسی روند انقلاب، تصریح کرد: انقلاب ما زمانی به نتیجه رسید که هیچ کورسویی از موفقیت وجود نداشت، البته پس ازپیروزی انقلاب این موضوع امری عادی شد و ما آن را در بیداری اسلامی می بینیم که به سرعت و برخلاف توقعات غرب در حال گسترش است.

رییس پلیس ناجا ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران در اوج قدرت نظام طاغوتی شاه به پیروزی رسید که کسی تصور این را نمی کرد.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های ۵۶ و ۵۷، ساواک خانه‌ها را تفتیش می کرد و بدنبال دستاویزی برای دستگیری مردم بود، اظهار داشت: در حال حاضر برخی از افراد معتقدند که آزادی وجود ندارد، البته برای جاسوسان و خبرنگارانی که برای دشمن کار کرده و اقدام به سوژه و خوراک سازی برای آنها می نمایند و دنباله رو خط آنان هستند، این جمله صحیح است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: البته منتشر کردن هر واقعیتی نیز ضرورت ندارد؛ چرا که انتشار یکسری از واقعیت‌ها باعثبروز موجی کاذب در جامعه می شود.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه آزادی به معنای بی بند و باری در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: ما با پیروزی انقلاب اسلامی ایران از قید اسارت طاغوت رها شدیم؛ کسانی که سرکشی می کنند، در اسارت شیطان هستند.

وی ادامه داد: بندگی خدا نعمتی بود که انقلاب اسلامی به ما هدیه داد.

مقدم با اشاره به شرایط پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب ایران در زمانی رخ داد که جهان دو قطبی بود و هیچ کشوری آزاد از بلوک شرق و یا غرب نبود، در آن زمان مفهوم انقلاب ها خروج از اردوگاهی و به پیوستن به اردوگاه مقابل و معمولا انقلاب‌های سویالیستی و مارکسیستی بود.

این مقام ارشد انتظامی افزود: انقلاب ما در شرایطی به پیروزی رسید که هر دو اردوگاه شرق و غرب علیه ایران قیام کرده بودند.

وی در خصوص شرایط ایران در زمان انقلاب و سپس در جنگ تحمیلی، اذعان داشت: دشمن گمان می کرد در آن زمان با خروج مستشاران خارجی و نیروهای دوره دیده ما نمی توانیم از وسائل و امکانات خود استفاده کنیم.

رییس پلیس ناجا گفت: در جنگ تحمیلی غرب دست و پای ایران را بست و در مقابل دشمنان ما را تجهیز کرد؛ دشمن تمام توان خود را به کار بست تا ایران نتواند در جنگ تحمیلی پیروز شود و نتایج پس از پایان دفاع مقدس نشان داد که پیروزی حقیقی با چه کسی بود.

احمدی مقدم با اشاره به نهضت امام حسین(ع) و آماده شدن برای جانفشانی در راه خدا، اظهار داشت: با نگاه بلند نظرانه می بینیم که حرکت اباعبدالله الحسین(ع) در طول تاریخ به چه میزان موثر بوده و باعثتحولات فراوان شده است.

وی با اشاره به شرایط سخت زمان جنگ تحمیلی، گفت: در پی وقوع جنگ نفت، نفت کش‌های ایران بمباران می شد؛ اما نفت کش‌های عراق توسط نیروهای روسی وآمریکایی محافظت می گردید و همچنین شرایط جنگ به گونه‌ای بود که خوراک غالب رزمندگان برنج خارجی و عدس بود؛ در هر صورت انقلاب از گردنه‌های بسیار سختی گذر کرده و مراحل مختلفی را طی کرده تا به این نقطه رسیده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه هدف غربی‌ها از طرح خاورمیانه بزرگ مدیریت تغییر حکومت‌ها در این منطقه بود، عنوان داشت: بیداری اسلامی تمام معادلات دشمنان را بهم ریخت و این مدیریت را از دست غرب خارج کرد.

احمدی مقدم با اشاره به اینکه فعالیت دشمنان زحمتی برای ما محسوب می شود و می خواهند سرعت پیشرفت ما را بگیرند، تصریح کرد: در حال حاضر نیت دشمنان نابودی ما نیست چرا که توان این کار را ندارند و در برنامه ریزی‌های خود تصمیم گرفتند از راه عراق و حمله به آن کشور وارد ایران شوند که البته در آنجا زمین گیر شدند.

وی با بیان اینکه دشمن با حمله به کشورهای افغانستان و عراق در نهایت نتیجه را به ایران واگذار کرد، اظهار داشت: دشمن در هرکجا که پا می گذارد اعم از سوریه، شمال آفریقا و آمریکای جنوبی و … با ایران برخورد می کند.

احمدی مقدم با اشاره به اینکه دشمن به دنبال از بین بردن استقلال که همانا رکن اساسی انقلاب ماست، گفت: آنها می خواهند ما در پازل تعریف شده آنان قرار بگیریم و با افزایش فشارها تلاش دارند مستضعفین و قشر ضعیف را با بدنه انقلاب درگیر کنند، این در حالی است که در فتنه ۸۸ سرمایه گذاری دشمن بر روی گروه نخبگان، اصحاب قلم و صاحبان تریبون متمرکز بود.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه رسانه‌های دشمن فعالیت‌های خرابکارانه خود را برای انتخابات سال آینده از ابتدای تیرماه سال جاری آغاز کرده‌اند، ادامه داد: دشمن می خواهد با فشار اقتصادی بر مردم آنان را به عصیان مدنی و خستگی از استمرار این نظام بکشانند.

به گفته فرمانده نیروی انتظامی، دشمن همواره بدنبال نقطه ضعف‌های ما است که البته آدرس این چالش‌ها توسط افرادی از داخل ایران به قصد و یا از روی غفلت در اختیار دشمنان انقلاب قرار می گیرد و باعثموج سواری آنان می شود.

وی با اشاره به اینکه در رسانه‌ها مسابقه‌ای برای نشان دادن چالش های موجود در کشور شروع شده است، اظهار داشت: بزرگ نمایی و سیاه نمایی مشکلات در رسانه‌ها شرایط را برای دشمنان فراهم و در مقابل مردم را نیز دلسرد می کند.

وی ادامه داد: با وجود فشارها نیز می توانیم به تولید بپردازیم و نباید دائم با بیان اینگونه مسائل مردم را ناامید کرد در این میان نیروی انتظامی نه تنها هیچ کدام از خدمات خود را کاهش نداد بلکه برای مثال، عملکرد عمرانی خود را امسال دو برابر کرد.

براساس گزارش سایت پلیس، احمدی مقدم با اشاره به اینکه خوشبختانه تمام شاخص‌های عملیاتی ناجا در سال جاری بهتر از سال گذشته بوده است، تصریح کرد: ناجا برنامه‌های اقتصادی خود را برای سال آینده تنظیم کرده بگونه‌ای که هیچ مشکلی نداشته باشد.

رییس پلیس کشور با اشاره به آیات قرآن که هیچکدام از دولتهای قدرتمند ماندگار نشده اند، خاطر نشان کرد: دشمن شکست ناپذیر نیست و این دشمنان ابزاری برای امتحان ما هستند.