افکار

- سردار حسین ساجدی‌نیا در حاشیه «اجرای دهمین مرحله از طرح مبارزه با اخلالگران نظم و امنیت و اراذل و اوباش سطح پایتخت» از دستگیری ۸۰ تن از اراذل و اوباش، سارقان به عنف و خفت‌گیران جنوب شرق پایتخت خبر داد.

وی با بیان اینکه دهمین مرحله از طرح برخورد و جمع‌آوری اراذل و اوباش و مخلان امنیت در عملیاتی مشترک با حضور ماموران پلیس آگاهی و امنیت در منطقه جنوب شرقی پایتخت ساعت ۴ بامداد اجرایی شد، گفت: بر اساس درخواست مردم و بر اساس گزارش‌های که به مرکز فوریتی پلیسی ۱۱۰ اعلام کرده‌اند، این عملیات اجرایی شد.

فرمانده انتظامی تهران‌بزرگ با بیان اینکه این اراذل و اوباش و سارقان به عنف از سوی مجموعه اطلاعات تهران بزرگ شناسایی شده و از ساعت ۴ بامداد صبح چهارشنبه دستگیر شده‌اند، گفت: این افراد به مراجع‌قضایی معرفی می‌شوند.

دستگیری ۸۰ سارق به عنف و اوباشگر پایتخت

ساجدی‌نیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مجموعا در طی اجرایی‌شدن طرح‌های برخورد با اراذل و اوباش، چه تعداد مخل نظم و امنیت دستگیر شده‌اند، گفت: در این مدت ۱۳۶۳ تن دستگیر شده‌اند که باید ۸۰ تن دستگیرشده صبح امروز را نیز به این تعداد اضافه کرد.

وی با بیان اینکه طرح برخورد با مخلان نظم و امنیت جامعه همچنان در دستور کار قرار خواهد داشت، گفت: سال آینده نیز این طرح ادامه می‌یابد.

ساجدی‌نیا با بیان اینکه اکثر افراد دستگیرشده در دهمین مرحله از طرح برخورد با مخلان نظم و امنیت از اراذل و اوباش سطح ۱ و ۲ هستند، گفت: ۹۹ درصد از افراد دستگیر شده دارای سابقه هستند.

دستگیری عاملان حمله به درمانگاهی در پایتخت

وی با بیان اینکه چهار تن از اراذل و اوباشی که چندی پیش به درمانگاهی در پایتخت حمله کردند، از سوی ماموران پلیس دستگیر شده‌اند، گفت: یک تن از این افراد به ضرب گلوله پلیس متوقف و سه تن دیگر از آنان نیز دستگیر شدند.

استقرار ماموران برای تامین امنیت در مراکز خرید

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تامین امنیت مراکز خرید در شب عید ۹۲، گفت: ماموران پلیس در نزدیکی مراکز خرید مستقر خواهند شد و به خصوص در فروشگاه‌های عرضه مستقیم کالا که در پنج نقطه تهران برگزار می‌شود، ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی، آگاهی و ماموران انتظامی مستقر خواهند شد تا مردم با خیالی آسوده به خرید شب عید بپردازند.

ساجدی‌نیا با بیان اینکه ماموران پلیس به صورت محسوس و نامحسوس در بحثسرقت در مناطق مرکزی شهر و محدوده بازار مستقر شدند، افزود: اجرای طرح برخورد با مخلان نظم و امنیت و اراذل و اوباش در پایتخت کماکان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، با برگزاری دهمین مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش در منطقه خانیآباد پایتخت، تعدادی از اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت این منطقه در محل ارتکاب جرائم خود گردانده شدند.