افکار

- سردار اسماعیل احمدی مقدم پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه مراسم چهلمین روز ارتحال آیت الله آقا مجتبی تهرانی در خصوص بحثهای برگزاری انتخابات آزاد اظهار داشت: دشمن همیشه در حال تلاش برای القاء آزاد نبودن انتخابات است تا اعلام کند رای مردم در انتخابات بی اثربوده و حضورشان در انتخابات تاثیری ندارد. آنها در تلاش هستند تا حضور مردم را کمرنگ جلوه دهند.

وی ادامه داد: مردم هیچ کاری به حرف دشمنان ندارند و این موضوع را در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دادند. آنها کار خودشان را می کنند و سیاستمداران نیز حرف خودشان را می زنند. مردم ما نشان داده اند که کاری به حرف های دشمنان ندارند و گفتار مسئولان را محاسبه می کنند. مسئولان نیز باید به مردم اقتدا کنند.

به گفته فرمانده نیروی انتظامی برخی در داخل بحثانتخابات را از سر دلسوزی بیان می کنند اما دشمن با تکرار این موضوع، سعی دارند القا کنند که انتخابات ناسالم است تا حضور مردم کمرنگ شود.

احمدی مقدم به وظیفه نیروی انتظامی اشاره کرد و افزود: وظیفه ما در انتخابات امنیتی است و وظیفه تامین نظم را داریم. ما هیچ وظیفه ای در قبال توجیه افکار عمومی نداریم و مقام معظم رهبری و مسئولان به موقع روشنگری می کنند. مردم به خوبی از ایشان تبعیت کرده و متوجه شده اند باید دامان چه کسی را بگیرند. اگر آنها به ستون ولایت فقیه تکیه کنند از فتنه ها عبور خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: نیروی انتظامی شرایط را در ایام انتخابات رصد می کند تا از اقداماتی که باعثایجاد ناامنی شده و امکان بروز بحران و فتنه را دارد شناسایی کند. آمادگی های لازم میان مسئولان امنیتی وجود دارد و براساس رصدها هیچ اتفاقی در انتخابات رخ نخواهد داد.

رئیس پلیس کشور در پاسخ به سوال مهر در خصوص تشکیل قرارگاه انتخابات در نیروی انتظامی گفت: هنوز وارد شدن به این موضوع زود است اما این قرارگاه در حال شکل گیری است و جلساتی نیز در این باره تشکیل شده است