افکار

- عبدالامیر عرفی اظهار کرد: ‌ بر اساس توافقی که بین مرکز سنجش آموزش و پرورش و سازمان سنجش صورت گرفته، سوابق تحصیلی داوطلبان مشمول(فارغ التحصیلان سال ۸۴ به بعد) در دو نوبت در اختیار سازمان سنجش قرار می‌گیرد که بر این اساس، در مرحله اول سوابق تحصیلی چهار میلیون و ۵۹۷ هزار و ۲۲۶ داوطلب در اختیار سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

وی افزود: اطلاعات این داوطلبان مربوط به فارغ‌التحصیلانی است که از سال ۸۴ تا شهریورماه ۹۱ دیپلم خود را از آموزش و پرورش اخذ کرده‌اند.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش تصریح کرد: اطلاعات ۸۰ هزار و ۴۴۷ نفر نیز از ابتدای هفته جاری در اختیار سازمان سنجش قرار گرفته است که این اطلاعات مربوط به فارغ‌التحصیلان دی ماه امسال، داوطلبانی که اطلاعات آنها اصلاح شده و یا افرادی است که تغییراتی در نمرات آنها ایجاد شده است.

وی ادامه داد: اطلاعات همه داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی به سازمان سنجش ارسال و مقرر شده همزمان با سایت ساحت در سایت سازمان سنجش نیز قرار بگیرد.

عرفی خاطر نشان کرد: داوطلبان مشمول سابقه تحصیلی میتوانند تا روز پنجشنبه سوم اسفند ماه به سایت سازمان سنجش و یا سامانه ساحت مراجعه و ضمن بررسی سوابق تحصیلی خود، در صورت صحیح بودن آن را تأیید و کد سابقه تحصیلی خود را دریافت کنند تا فرایند ثبت نام آنها برای کنکور ۹۲ فراهم باشد.