افکار

- محمد ناصر حقیقت درباره آخرین وضعیت خبرگزاری رویترز در ایران اظهار داشت: خبرگزاری رویترز همچنان در انتظار حکم دادگاه است.

وی همچنین درباره نمایشگاه نشریات تخصصی که هفته آینده برگزار خواهد شد گفت: در نظر داریم از رسانه‌های خارجی مقیم ایران برای پوشش خبری این نمایشگاه دعوت کنیم زیرا می‌خواهیم آنها را از نزدیک با نشریات تخصصی و علمی که در ایران منتشر می‌شود آشنا کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز در گزارشی در ماه فوریه، تصاویر و اسامی شماری از رزمی کاران نینجای ایران را منتشر کرده بود که طی آن دولت ایران متهم به تربیت آدم‎کش‎ها و به خدمت‌گیری‌شان شده بود.

تصاویر ویدیویی که خبرگزاری رویترز منتشر کرد، نینجاهای ایرانی را در حال تمرین در باشگاهی در شهر کرج نشان می‌داد. در سرتیتر این گزارش دختران نینجای ایرانی آدمکش نامیده شده بودند.

این خبرگزاری چندین روز بعد از انتشار آن خبر، اقدام به اصلاح گزارش خود کرد. با وجود این، رسانه‌های غربی به طور گسترده از گزارش اولیه رویترز برای ارائه تصویری منفی از ایران استفاده کردند.

بانوان رزمی‌کار مدت کوتاهی پس از انتشار این تصاویر در اینترنت، شکایتی را علیه این خبرگزاری تنظیم و به دادگاه ارائه کردند.

همچنین پیش از این استوارت دی کارل معاون اجرایی خبرگزاری رویترز در دیدار با معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد از اخراج صنم شنتیایی تولید کننده این فیلم خبر داده بود