افکار

- سرگرد نوروزی رئیس پلیس فتا استان مرکزی اعلام کرد: پیرو شکایت فردی مبنی بر اینکه از حساب وی برداشت غیرمجاز شده است، مامورین تحقیقات خود را آغاز کردند.

وی ادامه داد: در بررسی‌های مقدماتی مشخص شد کلیه برداشت‌ها طی چندین مرحله و صرف خرید اینترنتی کارت شارژ تلفن و بازی اینترنتی شده است.

سرگرد نوروزی افزود: در استعلام‌های بعدی مشخص شد عمده شارژ تلفن‌های خریداری شده بر روی سیم کارتی به نام شاکی مورد استفاده قرار گرفته است که پس از تحقیق از شاکی معلوم شد که این سیم کارت در اختیار خواهرزاده‌اش است.

وی عنوان کرد: نهایتاً فرد مورد نظر به این یگان احضار و پس از رویت مستندات موجود به بزه خود اعتراف و اظهار داشت که پس از بدست آوردن اطلاعات حساب شاکی طی چندین مرحله از حساب وی بابت خرید اینترنتی برداشت کردم.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی در پایان هشدار داد: به هیچ عنوان رمزهای بانکی را در اختیار دیگران قرار نداده و به طور متوالی آنها را تغییر دهید و از گذاشتن رمزهای از پیش گزیده و تکراری مانند شماره شناسنامه و تاریخ تولد که به راحتی در دسترس است جداً خودداری کنید و در صورتی که کارت شما مفقود یا به سرقت رفت سریعاً به بانک مربوطه اطلاع داده و رمزهای آن را تغییر دهید.