افکار

- این محکومان در دادگاه انقلاب اسلامی محاکمه و پس از تأیید احکام صادره توسط دادستانی کل کشور و تنفیذ آن و صدور دستور اجرا، از سوی رئیس قوه قضائیه به مرحله اجرا درآمد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: این افراد که در سال‌های ۸۷ تا ۹۱ به دست دستگاه‌های مأمور در امر مبارزه با مواد مخدر از جمله کارکنان تلاشگر پلیس مبارزه با مواد مخدر و سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر و تحویل دستگاه قضایی این استان شده بودند مبادرت به تهیه، حمل و فروش مقادیر عمده مواد مخدر سنتی و صنعتی از جمله کراک، هروئین، حشیش و تریاک کرده بودند.

قاضی سیدرضا موسوی تبار افزود: پس از تکمیل تحقیقات توسط دادسرا با صدور کیفرخواست این محکومان در دادگاه‌های انقلاب اسلامی این استان محاکمه و برابر مقررات به اعدام محکوم شدند که پس از تایید و تنفیذ احکام توسط مراجع قانونی و استیذان رئیس قوه قضائیه احکام صادره که توسط محاکم انقلاب اسلامی شیراز، نور آباد، ممسنی، داراب، آباده، بوانات و نی ریز صادر شده بود، درباره آنان به مرحله اجرا درآمد.

وی در مورد تاکید بر عزم و اراده دستگاه قضایی استان فارس در برخورد قاطع با سوداگران مرگ گفت: سوداگران مرگ با اقدام خود زمینه انحراف و اعتیاد بسیاری از جوانان این مرز و بوم و نابودی و متلاشی کردن کانون گرم بسیاری خانواده‌ها را فراهم کرده بودند که امروز برابر قانون به سزای عمل خود رسیدند.

موسوی تبار خاطرنشان کرد: قاچاق مواد مخدر تجارت مرگ است و دستگاه قضایی برخورد سریع، قاطع و بدون اغماض با قاچاقچیان عمده، خرده‌فروشان و منقل‌داران را در دستور کار خود دارد و به دفعات مردم شاهد این اراده بوده‌اند.

مقادیر کشف شده از این افراد از یک کیلوگرم تا ۷۷ کیلوگرم انواع مختلف مواد مخدر است.