افکار

- آموزش و پرورش استان اردبیل به دلیل سردی هوا و بارش برف مدارس در مقاطع تحصیلی پیش‌دبستانی و ابتدایی نوبت صبح در اردبیل و هیر را تعطیل اعلام کرد.

بارش برف و باران بیشتر مناطق استان اردبیل را فراگرفته و هم اکنون در بسیاری از شهرستان‌های استان ادامه دارد.

مرکز کنترل راه اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز از یخ‌زدگی و لغزنده بودن بیشتر محورهای مواصلاتی استان اردبیل خبر داد و داشتن زنجیر چرخ برای رانندگان برون شهری را ضروری اعلام کرد.

به گفته این منبع تمام جاده های اصلی، فرعی و روستایی این استان با رعایت نکات ایمنی برای تردد خودروها باز است.

بارش برف یخبندان، سطح جاده‌ها و محورهای مواصلاتی خلخال را به دنبال داشت و موجب کندی در حرکت خودروها در سطح راه‌های ارتباطی بین شهری و روستایی این شهرستان شد.

فردین مولایی، رییس اداره راه و شهرسازی خلخال گفت: به رغم بارش برف در سطح بیشتر محورهای مواصلاتی شهرستان که از شب گذشته آغاز شد و هم اکنون ادامه دارد با تلاش راهداران این اداره تمام راه‌های ارتباطی بین شهری و روستایی خلخال باز بوده و رفت و آمد خودروها در آن جریان دارد.

وی گفت: به دلیل بارش برف سنگین همراه با کولاک، مه غلیظ و یخبندان سطح جاده در گردنه الماس واقع در محور خلخال به اسالم عبور از این گردنه صعب العبور مستلزم داشتن زنجیر چرخ برای همه خودروهای عبوری از این گردنه است.

وی به رانندگان توصیه کرد هنگام حرکت به سمت این گردنه زنجیر چرخ و سایر لوازم ایمنی زمستانی به همراه داشته و با احتیاط حرکت کنند.

وی گفت: راهداران خلخال هم اکنون این محور را برفروبی و نمک پاشی کردهاند، ولی با این حال سردی هوا موجب یخبندان و لغزندگی جاده شده و استفاده از زنجیرچرخ را برای عبور از این گردنه برای همه خودروهای عبوری ضروری کرده است.