بعضی مدارس آنقدر برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان جذابیت دارند که گاهی اوقات والدین با تهیه قولنامه صوری به ثبت‌نام فرزندشان در مدرسه مورد نظرشان اقدام می‌کنند.

افکار

- دبیرستان دخترانه شیخ بهایی که در ناحیه ۲ اصفهان واقع است، از اعتبارات ملی تخریب و بازسازی مدارس استان اصفهان و در محل سابق دبستان شیخ بهایی احداثشده است.

این دبیرستان که سه طبقه است، در سال تحصیلی ۹۰-۸۹ با ۲۳۵ دانش‌آموز آغاز به کار کرد اما به گفته مسئولان این مدرسه، خانواده‌های زیادی متقاضی ورود فرزندشان به این مدرسه هستند.

این مدرسه دارای حیاط روباز و محرم‌سازی شده است؛ در حیاط روباز، وسایل ورزشی برای دانش‌آموزان پیش بینی شده و در حیاط محرم‌سازی شده نیز دانش‌آموزان دختر به راحتی رفت و آمد می‌کنند؛ این مدرسه دارای کتابخانه، آزمایشگاه، سالن های چندمنظوره و اتاق کامپیوتر است.

به گفته شاهدان عینی، یکی از بنگاه‌های محل در سال اول ایجاد این مدرسه، ۲۰ میلیون تومان از محل قولنامه‌های صوری کسب کرده است.

خانم جهانگیری مدیر دبیرستان شیخ بهایی می‌گوید: امسال ۱۵۲ دانش‌آموز در اول متوسطه تحصیل کردند اما بیش از ۱۱۵۰ فرم تقاضای ثبت‌نام در مدرسه تکمیل شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۶۲ دانش‌آموز در این دبیرستان تحصیل می‌کنند، می‌افزاید: ما موظفیم دانش‌آموزان این محل را ثبت‌نام کنیم اما به دلیل زیبایی و جذابیت این مدرسه، خانواده‌های محل‌های دیگر نیز علاقه‌مند به ثبت‌نام در این مدرسه هستند.

مدیر این مدرسه، هر ساله مأمور نامحسوسی را در زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان برای تأیید صحت و سقم محل زندگی خانواده‌های متقاضی، در نظر می‌گیرد.

به گزارش فارس، امیدواریم روزی تمام مدارس کشور برای دانشآموزان آنقدر جذاب و زیبا باشند تا دیگر هیچ خانوادهای مجبور نباشد برای ثبتنام فرزندش در مدرسه زیبا، قولنامه صوری تهیه کند

کد خبر: 196691