افکار

- عبدالرضا امیدوار شهری با بیان اینکه طی امروز و فردا دمای هوای کلان‌شهر تهران حداقل ۵ درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد اظهار داشت: بارش‌ها در پایتخت تا فردا ظهر ادامه خواهد داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: طی روز یکشنبه در بیشتر نقاط استانهای گیلان، مازندران، لرستان، کهکلیویه و بویراحمد، اصفهان، یزد، کرمان، غرب فارس، شمال بوشهر، شمال هرمزگان، شمال خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی به سبب بارش شدید باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف، آب‌گرفتگی معابر عمومی پیش‌بینی می‌شود.

وی ابراز داشت: طی این مدت در ارتفاعات البرز منتهی به استانهای اردبیل، گیلان، مازندران، زنجان، البرز، قزوین، تهران، سمنان، گلستان و خراسان شمالی به سبب بارش برف، اختلال در تردد جاده‌ای دور از انتظار نیست.

وی با اعلام اینکه از اواخر روز یکشنبه تا ظهر دوشنبه در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد و کرمان بارش باران گاهی با رعد‌وبرق و وزش باد و در مناطق سردسیر بارش برف از شدت بیشتری برخوردار می‌شود یادآور شد: بر این اساس آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها در این مناطق به ویژه در سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.

امیدوار شهری خاطرنشان کرد: طی روز یکشنبه در نیمه غربی و در روز دوشنبه در نیمه شرقی دمای هوا بین ۵ تا ۱۰ درجه کاهش مییابد.