افکار

- قیمت پسته به یک بار گران شد و خبرها رسید که پسته های احتکار شده و انبارهای آن کشف شده و این پسته وارد بازار می شود و قیمت ها را می شکند ولی این امر رخ نداد و این پسته فقط در نمایشگاه های بهاره عرضه شد.

مردم برای دریافت این پسته صف های طویل کشیده تا پسته را به قیمت ۳۰ هزار تومان خریداری کنند.

نکته قابل توجه این است که دوباره برخی افراد به انتهای صف رفته و تقاضای پسته دولتی می‌کنند.

عده‌ای دلال اقدام به خرید پسته از داخل نمایشگاه کرده و با قیمت بالاتر در بیرون از نمایشگاه عرضه می کنند.

قیمت پسته هنوز در مغاره ها بالاست و مغازه‌دارها با قیمت ۳۰ هزار تومان عرضه نمی کنند.

عضو ستاد تنظیم بازار استان تهران به فارس گفت که توزیع ۵ هزار تن پسته به قیمت هر کیلو ۳۰ هزار تومان در نمایشگاه‌های بهاره آغاز شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران درباره توزیع ۵ هزار تن پسته احتکار شده در سطح نمایشگاه‌های تهران به قیمت هر کیلو ۳۰ هزار تومان اظهار داشت: ‌ پسته درجه یک در نمایشگاه‌ها با این قیمت توزیع می‌شود.

این پسته که با قیمت ۳۰ هزار تومان توزیع می شود پسته احتکار شده بود است که نعمت الله ترکی معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران گفت که ۵ انبار احتکار پسته با چهار هزار و ۵۰۰ تن در استان تهران شناسایی و پلمب شد.

وی ادامه داد: این پسته در بین مردم توزیع می‌شود.

ترکی با تاکید بر اینکه تمامی خشکبار فروش‌ها موظف هستند قیمت‌ها را اصلاح کنند گفت: فروشندگان باید نسبت به کاهش قیمت خشکبار اقدام کنند در غیر این صورت با آنها برخورد قانونی می‌شود.

به نظر می رسید که در فروشگاه های زنجیره ای شهر نیز شاهد توزیع پسته ۳۰ هزار تومانی باشیم اما یک منبع آگاه در این باره گفت که درخواست چند تن پسته کرده‌ایم ولی تاکنون پسته ۳۰ هزار تومانی توزیع نشده است.

این مقام مطلع یادآور شد: به انها اعلام کردیم پسته ۳۰ هزار تومانی بدهند ما هم در فروشگاه ها ۳۰ هزار تومان عرضه خواهیم کرد و هزینه کارگر و جا هم با خودمان.

این مقام مطلع افزود: تا این لحظه هیچ اتفاقی نیفتاده است.

به گزارش فارس، فقط در نمایشگاه های بهاره پسته ۳۰ هزار تومانی عرضه می شود و برای آن هم مردم صف های طولانی کشیده اند.