افکار

- سرهنگ کاکوان رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اعلام کرد: پیرو شکایت خانم جوانی مبنی براینکه مدتی است که فرد ناشناسی در محیط چت روم با بیان مسایل غیراخلاقی قصد کلاهبرداری از او را دارد، ماموران اقدامات خود را در این زمینه آغاز کردند.

سرهنگ کاکوان افزود: شاکیه اظهار داشت فرد ناشناس او را تهدید کرده که اگر به درخواست‌های وی مبنی بر ارتباط نامتعارف پاسخ مثبت داده نشود، اطلاعاتی که از وی بدست آورده را در فضای مجازی منتشر کرده و موجب هتک حرمت وی می‌شود.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در ادامه گفت: ضمن بررسی ادعای شاکی و تایید این ادعا توسط کارشناسان و بررسی‌های تخصصی به عمل آمده متهم شناسایی و دستگیر شد، در بازرسی از سیستم رایانه‌ای متهم تعداد زیادی کلیپ غیراخلاقی که توسط خود این فرد تهیه شده بود کشف و ضبط شد.

سرهنگ کاکوان تصریح کرد: متهم که با توجه ادله موجود چاره‌ای جز اعتراف نداشت، مدعی شد مدتی است که اقدام به این کار کرده و هدفش از ارتکاب به این جرم اخاذی و کلاهبرداری از طعمه‌های خود بوده است.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در خاتمه ضمن بیان اینکه مردم با هوشیاری میتوانند مانع بروز اینگونه جرایم در فضای مجازی بشوند، از تحویل متهم به دادسرا و روانه شدن وی به زندان خبر داد.