افکار

- لذت موسیقی تنها زمانی برای شما واقعا به وجود می آید که یک هدفون و یا هندزفری کاملا سالم و بدون مشکل داشته باشید. برای اینکه هندزفری شما همیشه سالم باشد باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید که در ادامه به آن ها بیشتر می پردازیم:

** از آنجایی که سیم های ارتباطی هندزفری های همیشه بسیار نازک و با قدرت کم است باید دقت بسیار زیادی به آن ها داشته باشیم. اولین نکته در مورد این سیم ها محل قرار گرفتشان است. هیچگاه هندزفری ها را نزدیک محل های گرم قرار ندهید.

** هنگام خرید به ویژگی های نوشته شده روی بسته توجه کنید. برخی از هندزفری های ضد آب و یا ضد ضربه هستند اما در مورد آن هایی که این ویژگی را ندارند آب می تواند یک سم باشد.

** گوشی های هندزفری بخش بسیار مهم دیگری است که باید به آن دقت داشته باشید. از ضربه زدن به این نقطه پرهیز کنید. هر هفته حداقل یک بار گوشی های هندزفری را تمیز کنید. این محل، مکانی است برای جمع شدن باکتری ها و مریضی های گوش.

** یکی از نکاتی که بسیاری از ما با آن روبرو هستیم مشکل گره خوردن سیم هندزفری است. برای جلوگیری از این مشکل یک کیسه پارچه ای برای هندزفری خود درست کنید و هر بار آن را خیلی سریع جمع کنید و در کیسه قرار دهید تا دیگر این مشکل برای همیشه رفع شود.

** اگر از هندزفری های تلفن همراه خودتان استفاده می کنید پس بهتر است دیگر هیچ هندزفری متفرقه ای را به تلفن‌تان متصل نکنید. همچنین باید دقت داشته باشید که هندزفری خود را به گوشی هایی با برندهای متفاوت متصل نکنید.

** در آخر باید به انتهای سیم هندزفری برویم، جایی که سوکت اتصلا قرار دارد و باید دقت بسیاری به آن داشته باشیم. هر اشکالی که در این سوکت ایجاد شود کل هندزفری را برای همیشه از کار می اندازد.