به گزارش افکارنیوز، دانشمندان می گویند انسان های مدرن در مقایسه با انسان های باستان بدنی کم موتر دارند. این یکی از ۷ مورد جالبی است که در مطلب زیر راجع به موهای زائد می خوانید…

۱. در جنگ جهانی اول به سربازان به‌خصوص سربازان فرانسوی، «ریشو» می‌گفتند نه به این علت که فرصت تراشیدن ریش خود را نداشتند، بلکه به این دلیل که داشتن ریش و سبیل در دوران جنگ نشانه قدرت و جسارت بود.

۲. در انسان، رشد موهای پا، از موهای زیربغل یا مایو سریع‌تر است(۱۵ هفته در مقابل ۲۲ هفته) اما معمولا کسانی که موهای زائد خود را با موم از بین می‌برند، برعکس فکر می‌کنند. در توضیح این مساله باید گفت بسیاری از موها ریزتر از آن هستند که با موم یا اپیلاتور برداشته شوند در نتیجه ۱۵ روز بعد از موم انداختن، روی سطح پوست نمایان می‌شوند. هرچه میزان موهای این ناحیه پرتر باشد، حس چشمی نسبت به اینکه موها سریع‌تر رشد کرده‌اند، بیشتر خواهد بود. موها معمولا در ناحیه زیربغل و مایو تراکم بیشتری دارند و به همین دلیل به نظر می‌رسد سریع‌تر رشد کرده‌اند.

۳. هیرسوتیسم و کچلی دو بیماری مشهور مو هستند. هیرسوتیسم که بیشتر در خانم‌ها دیده می‌شود با افزایش رشد موهای زائد در تمام نقاط بدن یا روی یک بخش خاص که به‌طور طبیعی نباید مو داشته باشد مثل گردن، صورت یا باسن خود را نشان می‌دهد. به موهایی که در این نواحی رشد می‌کنند، آندروژنیک می‌گویند یعنی موهای ضخیم و بلند مردانه‌. دلیل رشد این موها نامتعادل بودن هورمون‌هاست.

۴. می‌گویند زنان پرتغالی پرموترین زنان جهان هستند. این باور به قرن ۱۵ میلادی که پرتغال، برزیل را به مستعمره خود تبدیل کرد، برمی‌گردد در آن زمان زنان پرتغالی که در برزیل زندگی می‌کردند، برای اینکه با هندی‌ها که عموما دست و پاهایی بدون مو داشتند، متفاوت باشند، موهای زائد بدنشان را نمی‌تراشیدند و به زنان پرمو معروف شده بودند.

۵. در ژاپن در سال‌های دهه ۱۹۹۰ بازیگران مرد اجازه تراشیدن موهای زائد بدنشان را نداشتند.

۶. دانشمندان می‌گویند انسان مدرن در مقایسه با انسان باستان جمجمه‌ای بزرگ‌تر، فکی کوچک‌تر، دستانی کوتاه‌تر، شستی کشیده‌تر و بدنی کم‌موتر دارد.

۷. یوزینهوان، پرموترین مرد دنیاست. این مرد چینی ۳۳ ساله در هر سانتی‌متر مترمربع از پوستش
۴۱ تار مو دارد و ۹۶ درصد از سطح بدنش با مو پوشيده شده است.