به گزارش افکارنیوز، طه طاهری ظهر امروز در نخستین کنگره پیشگیری و مصون‌‌سازی زنان با اشاره به اینکه نوع نگاه جامعه به اعتیاد زنان باید زنانه شود، اظهار داشت: اگر مشکلی بر سر راه اعتیاد زنان وجود دارد، به این دلیل است که با اعتیاد زنان، زنانه برخورد نشده است.

وی با بیان اینکه در این خصوص موانع پنهان‌کاری باید برطرف شود، ادامه داد: در کشور باید زنان در حوزه آسیب‌های اجتماعی مرتبط با جنس خود پیش‌قدم شوند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور خاطرنشان کرد: مگر می‌توان آسیب‌های این حوزه را مطرح نکرد و یا با رعایت شرم و حیا پاک کرد، در شرایطی که ۴۹ درصد جمعیت کشور را زنان تشکیل می‌دهند.

وی تصریح کرد: دبیرستان‌ها در معرض آسیب قرار دارند و باید در این خصوص بی‌پرده مسائل را مطرح کرد و مسئولان دنبال پنهان‌کاری نباشند.

طاهری با تأکید به اینکه خانواده‌های نیازمند مهارت‌های آموزشی، مصون از اعتیاد هستند، عنوان کرد: تا پایان برنامه پنجم توسعه باید هر آنچه در حوزه مواد مخدر هست به صورت بی‌پرده به خانواده‌ها گفت.

وی به مافیای مواد مخدر اشاره کرد و ادامه داد: یک سری از پزشک‌ها و کمپ‌ها سوءاستفاده کرده و در درمان نیز مافیایی برخورد می‌کنند که ما این سد را برداشته‌ایم، چراکه درمان باید در دسترس همه معتادان باشد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: از نظر اعتبار کسری بودجه نداریم، چراکه به دستور رئیس جمهور حوزه مبارزه با اعتیاد نباید مشکل بودجه داشته باشد.

وی افزود: با وجود اینکه زندان اصفهان به بحران منطقه‌ای تبدیل شده بود؛ رئیس جمهور با وجود بحران مالی بودجه لازم را تخصیص داد و این مشکل رفع شد.

طاهری عنوان کرد: تنها خواسته یک آدمی است که می‌خواهد سالم زندگی کند، این است که دسترسی آسان به موادمخدر را در اصفهان رفع کنید.

وی با بیان اینکه مراکز فرهنگی دانشگاه‌ها فقط وظیفه نصب پوستر به در و دیوار را ندارند از ورود ریتالین به خوابگاه‌های دانشگاه‌ها خبر داد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تأکید کرد: متولیان امر باید وارد زیرپوست دانشگاه‌ها شوند تا عمق مشکل را درک و رفع کنند.

وی در پایان اضافه کرد: ما آماده کمک به اصفهانیها هستیم، چراکه در زمان جنگ خطشکن و پس از انقلاب نشان دادند که کار نشد، ندارد، بنابراین این مشکل را نیز رفع میکنند.